Avatar uživatele
MaXoXo

Můj průměr známek je 3. Mám šanci se dostat na fotografickou školu s maturitou?

dobrý den, jelikož nejsem nijak dobrý ve škole a můj průměr je 3, tak se chci zeptat jestli mám šanci se dostat na fotografickou školu s maturitou…
Některé školy mají totiž talentové zkoušky a některé zase ne.
A jelikož pobliž mého bydliště je takováto škola na státní příjmací zkoušky, tak bych se chtěl zeptat, jestli mám vůbec šanci se tam dostat.
M-4
AJ-2
čj-2
př-3
Z- 3-
NJ-2
F-4
Ch-3
D-2

Zajímavá 0 před 2185 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Neptej se tady, zeptej v té škole, čtyřku z fyziky (pro fotografa naprosto nepotřebný předmět) a matematiky tam jistě ocení. Ale sebevědomí ti nechybí. Za mých školních let chodili chlapci s takovým průměrem do učení.

Upravil/a: Emefej

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Na první pohled to vypadá, že ne, protože takové
školy mají možnost si vybírat mezi více uchazeči.

Ale pokud ještě ve škole zabereš a máš-li výrazný talent,
může se stát zázrak. Ovšem stejně bys musel pořádně zabrat,
jinak bys vypadl třeba hned v prvním ročníku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
xxx3

Když se na to tak dívám.....tak ne...........Ale vlastně možná,........asi jo.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=YDeh8f-ZZwU

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

Jen můj názor do diskuze. K čemu jsou samé jedničky do oboru fotografa? Možná kvůli získání maturity. Ale co dál s takovou maturitou? Dá se s ní sehnat nudná zaměstnání. Na úřadech práce nabízí „jakousi“ rekvalifikaci fotograf. Jen málokdy je možné dostat se do zaplněných pozic tisku nebo bulvárních redakcí. Tyto stejně používají fota tzv. ilustrační foto z uložených databází. Pokud bys pokračoval ve studiích dál, snad by to mělo smysl. Budeš potřebovat peníze, ne hledat v nabídkách po úřadech. Nedávno, před půl rokem byla poptávka po kameramanovi a editorovi od nějaké soukromé TV spolupracující s TV prima, to by pak dávalo smysl se uchytit.

před 2185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Protože chce jít na školu. Škola má nějaké osnovy a nějaké= předpoklady co by se žák měl naučit. Pokud bude dobrej, může se fotografem stát i bez školy. Ale pravděpodobně bude mít před sebou dost překážek.

před 2185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Muffz

Umělecké školy mají diametrálně rozdílné osnovy proti normálním školám. Třeba klasické předměty (M, ČJ, AJ) jsou jen jednou týdně a žáci si je vybírají jako povinně volitelné ze seznamu. Hlavní důraz je kladen na ty umělecké a kreativní věci + dějiny umění. Když si tedy student sestaví rozvrh, vůbec v něm nemusí mít matiku nebo češtinu. Pak ale bude mít problém u státní maturity, která je pro umělecké školy úplným pohřebištěm. A to ještě studenti nedostávají známky, ale písemné hodnocení (2–3 věty o tom, co bylo dobře a co ne a co zlepšit atp.), takže pak nejsou zvyklí na tvrdý režim.

před 2185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

V případě škol s uměleckým zaměřením je na prvním místě
talent, ale i fotograf bude muset zvládnout státní maturitu.
(Obávám se, že v příštích čtyřech letech se to nezmění.)

před 2185 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek