David Nguyen

Poradíte, co považujete za vhodnější – změnit školu, nebo jít někam pracovat?

Střední škola-prace

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Ahojte je mj 17 a chodím na stavebku na střední školu na instalatera ale vůbec mě to nebaví..věnuje se manikura(nehty) příbuzní mě vyučují a chci odejít ze střední školy a vydělávat, co si otom myslíte? Měl bych jít na škola kde se zaměřují na kosmetiku nebo už jít vydělávat? (Co všechno budu pak platit?) Předem děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
nyjono

Můžeš zkusit přestoupit na jinou školu. Co by tě bavila. Vydělávat můžeš i při studiu. Pokud tě kosmetika baví, najdi něco v tom směru. I kluk může být skvělý vizážista. Jsou i super kadeřníci. Boom gelových nehtů za čas poleví, co budeš dělat potom?
Vzdělání je důležité. A střední je základ.

Další odpovědi
ivzez

Jestli jste řádně ukončil devátou třídu, máte základní vzdělání,
s nímž se práce hledá obtížněji než s výučním listem nebo maturitou.

Ale jestli jste ZŠ řádně nedokončil, nemáte ani základní
vzdělání. V takovém případě Vás pravděpodobně nepřijmou
nikam na odbornou práci.

Vydělávat si lze i pomocnými nekvalifikovanými pracemi,
ale je to těžší než s výučním listem.

Takže já bych poradila školu dokončit nebo přestoupit
na jinou a dotáhnout vzdělání alespoň na výuční list.

Poznámka:
Škoda, že Vás instalatéřina nebaví → to je obor,
v němž byste měl dobré uplatnění.
______

Připojuji odkaz na zajímavou diskuzi »Stačí základní vzdělání pro život?«:
https://www.po­radte.cz/spolec­nost/54536-staci-zakladni-vzdelani-pro-zivot.html?datum

gogooo

Ahoj,počítám,že jsi tak ve druháku......­...........asi bych zatnula zuby a ten rok a půl tak nějak zvládla/ šla jsem po základce na pekařku, nikdy mě to nebavilo, šla jsem tam s tím, že to nikdy dělat nebudu, ale doma to jinak nešlo, taky jsem od osnácti z baráku a nikdy jsem to nedělala, / když ted odejdeš do práce, budeš navždy jen se základním vzděláním a to zrovna terno není, ono vyučení v čemkoli fakt vypadá líp než jenom základní vzdělání,po učnáku bych klidně šla i na tu kosmetiku,znám spoustu holek, co se vyučily, a ted jsou třeba na zdravce. nevím, jak je to ted, nám před pěti lety stačilo do školy chodit, z ničeho nerupnout , stačilo mit ty čtyřky a vyučni list dali každymu.