Avatar uživatele
David Nguyen

Poradíte, co považujete za vhodnější – změnit školu, nebo jít někam pracovat?

Střední škola-prace

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Ahojte je mj 17 a chodím na stavebku na střední školu na instalatera ale vůbec mě to nebaví..věnuje se manikura(nehty) příbuzní mě vyučují a chci odejít ze střední školy a vydělávat, co si otom myslíte? Měl bych jít na škola kde se zaměřují na kosmetiku nebo už jít vydělávat? (Co všechno budu pak platit?) Předem děkuji za odpovědi!

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Můžeš zkusit přestoupit na jinou školu. Co by tě bavila. Vydělávat můžeš i při studiu. Pokud tě kosmetika baví, najdi něco v tom směru. I kluk může být skvělý vizážista. Jsou i super kadeřníci. Boom gelových nehtů za čas poleví, co budeš dělat potom?
Vzdělání je důležité. A střední je základ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Jestli jste řádně ukončil devátou třídu, máte základní vzdělání,
s nímž se práce hledá obtížněji než s výučním listem nebo maturitou.

Ale jestli jste ZŠ řádně nedokončil, nemáte ani základní
vzdělání. V takovém případě Vás pravděpodobně nepřijmou
nikam na odbornou práci.

Vydělávat si lze i pomocnými nekvalifikovanými pracemi,
ale je to těžší než s výučním listem.

Takže já bych poradila školu dokončit nebo přestoupit
na jinou a dotáhnout vzdělání alespoň na výuční list.

Poznámka:
Škoda, že Vás instalatéřina nebaví → to je obor,
v němž byste měl dobré uplatnění.
______

Připojuji odkaz na zajímavou diskuzi »Stačí základní vzdělání pro život?«:
https://www.po­radte.cz/spolec­nost/54536-staci-zakladni-vzdelani-pro-zivot.html?datum

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gogooo

Ahoj,počítám,že jsi tak ve druháku......­...........asi bych zatnula zuby a ten rok a půl tak nějak zvládla/ šla jsem po základce na pekařku, nikdy mě to nebavilo, šla jsem tam s tím, že to nikdy dělat nebudu, ale doma to jinak nešlo, taky jsem od osnácti z baráku a nikdy jsem to nedělala, / když ted odejdeš do práce, budeš navždy jen se základním vzděláním a to zrovna terno není, ono vyučení v čemkoli fakt vypadá líp než jenom základní vzdělání,po učnáku bych klidně šla i na tu kosmetiku,znám spoustu holek, co se vyučily, a ted jsou třeba na zdravce. nevím, jak je to ted, nám před pěti lety stačilo do školy chodit, z ničeho nerupnout , stačilo mit ty čtyřky a vyučni list dali každymu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek