VFerre

Střední škola – Gastronomie, šefkuchař

Zdravím
Jdu ted do devítky a vybírám si mezi školy. Chci jít na gastronomickou, abych získal maturitu. Chci dělat v budoucnosti šefkuchaře(ne kuchaře obyčejného jak v hospodách). Ted ta škola. Jaká škola je na tom nejlíp s tady tím oborem? Mám zatím jen jednu vybranou a to je http://ssgh.cz a tu druhou nevím. Prosím poradte mi jaká škola je na tom nejlíp. Nevadí jestli tam budu potřebovat vyšší průměr(1.4 stačí?).

Doplňuji:
EDIT: Špatně řekl. Aby ta škola dávala uplatnění zejména na šefkuchaře,vrchní. Takže chci se spíš zeptat jaká je škola nejlepší pro obr gastronomie?

Nejlepší odpověď
Bedy

Na šéfkuchaře se chlapče musíš vypracovat. Takže ze začátku stejně budeš muset toho „obyčejného“ kuchaře dělat.

Další odpovědi
Malovranec

U nás je prý dobrá tato: http://www.in­foabsolvent.cz/Sko­ly/Skola/600005828­/Stredni-skola-hotelnictvi-gastronomie-Hotelu-/SOS?kodOboru=6551H01

ponovotny

Školu máš vybranou hezkou (asi není v současné době u nás druhá, která by se tvářila tak sebevědomě) a jestli budeš mít na školné, tak nic proti ;). Každopádně když tu školu doděláš, tak ještě budeš potřebovat praxi a pokud bys chtěl být šéfkuchařem v nějakém slušném podniku, tak budeš potřebovat praxi v nějakém slušném podniku ve světě. Takže základní podmínkou pro úspěch jsou jazyky. V téhle škole se můžeš možná lépe než jinde dostat ke kontaktům, ale ty samy o sobě ti k ničemu nepomůžou. K tomu abys byl šéfkuchař ti taky nestačí, abys měl nějaké vzdělání, nebo abys uměl vařit. K tomu abys byl šéfkuchař musíš umět být „vůdce smečky“. Doufám, že jsem tě nepřipravil o idee a naopak se podle toho správně rozhodneš. Držím palce