Frofo

Stream webkamery na internet.

V blízké době jedeme asi na 3 dny pryč. A zatímco budeme pryč, potřebovali bychom nějak hlídat co se děje na našem pozemku.

Hledám proto způsob jak živě vysílat obraz z webkamery na internet, abych k němu mohl přistupovat z cizího počítače (případně z telefonu). Je na to nějaký free program?
Doplňuji:
Však s tím že bych musel mít permanentně zaplý počítat počítám..

Odpovědi
cochee

Programy bývají přiloženy na CD ke kameře – bohužel ne k webkameře, na to jsou kamery připojované přes LAN nebo Wifi rozhraní, říká se jim IP kamery. Nepotřebují ke své práci spuštěný počítač, stačí jim router/wifi router nebo v krajním případě ani ten nemusí být. Webkamery nejsou na ten účel primárně určeny, myslím že by to šlo, musel bys mít permanentně zapnutý počítač a i tak by bylo třeba spustu kompromisů.
Doplňuji:
Ad Doplněna: pak bude asi nejjednodušší cestou Skype a nakonfigurovat jej jako bezobslužný, tj. aby sám zvedal příchozí hovory, atd. Je třeba to samozřejmě před odjezdem vyzkoušet, jestli vše funguje podle představ.

badisko

Team wiever …nastav si ho na spousteni vzdalene ..nesmi ti ale pc usnout a pak se muzes divat prez kameru jak chces …ma to ale malej hacek nikdy jsem to netestoval …:D ciste teoreticky by to melo jit …:D