Stráví Roman Polanski zbytek života ve vězení?

Nevím, zda jsou nějaké důkazy na to co provedl, ale po 30 letech bývají promlčeny i těžké zločiny. Myslíte, že se už od Romana Polanského dalšího skvělého filmu kvůli jeho vězení nedočkáme?

Odpovědi
LuciJe

Roman Polanski se ke znásilnění sám přiznal. V USA znásilnění promlčení nepodléhá.

alenka901

švýcarský soud ho zřejmě nepropustí, a to z důvodu obavy, aby se Polanski nevrátil přes volně průjezdnou hranici do Francie, kde žije. V současné době tedy Švýcaři rozhodují, zda vězně vydají do USA, kde čin, z něhož je obviňován, spáchal.
Proti jakémukoli verdiktu se může Polanski i americká strana, která iniciovala jeho zatčení, odvolat. To proceduru kolem umělcova zadržování ovšem může jedině o další týdny prodloužit. Americká justice má nyní 40 dní až dva měsíce na to, aby předala švýcarské straně všechny právní podklady.