verom

Strašidelný horor

Potřebuju na dnešek fakt nějaký děsivý horor,na který by jsme se s kamarádkou večer dívali…možná nejlíp nějaký krvák

Nejlepší odpověď
Sarrow

Mám pro tebe radu, vynech všechny americký sra*ky, plný „remaků“, uřvaných hysterek, prokletých domů a nudnejch zombíků a nahlédni do asijské kinematografie…

Mnoho lidí by ti doporučilo Sinister, popsal jsem ho takhle:

„Celý film je postavený na atmosféře, která má kořeny v soundtracku, ve filmu tak najdeme jen pár lekacích scén, jedna z nich se ve filmu v naprosto stejné podobě opakuje dokonce 4×… Příběh sám o sobě není vůbec ničím novým, drží se šedé americké, novodobé klasiky, a tak vás v něm nečeká nic, co by jste v jiném (např. 3:15 Zemřeš, Sirotčinec, Osvícení, Tajemné okno,…) neviděli… Je to vlastně nová kombinace, jako by tvůrci tyto filmy rozpitvaly a snažil se z nich složit něco co ještě divák neviděl… Ve výsledku prostě sází na jistý průměr, to jestli se film stane hitem už záleží na sympatičnosti a výkonu hl. herců, šikovném kameramanovi a vhodném ozvučení, které je v tomto případě základním kamenem celého filmu…“

Co se týká těch méně známých, tak můžu doporučit Znamení ve zdi, jedná se o kvalitní psychologický, francouzský horor…

Z těch známějších možná neznáš:
Shutter (Clona, asijskou verzi)
→ http://1url.cz/G1MS

Proroctví z temnot splňuje všechny tvé požadavky, ale s největší pravděpodobností ho znáš…

http://1url.cz/Q1nV

Jinak je dobré si opět pustit Věřte nevěřte, určitě si neviděla všechny díly a pokud jo, zcela jistě je to už pár let… ;)

Skvělý horor s realistickou atmosférou je třeba Låt den rätte komma in, jedná se o originální švédský snímek, který se stal obětí USA remakeování, pod názvem Let me in s Chloe Grace Moretz v hlavní roli…

http://1url.cz/dQOw

Abych to zkrátil, tak se podívej na originály všech hororových filmů, které si viděla pouze přetočené USA, budeš příjemně překvapená jejich kvalitou ;)

Další odpovědi
iceT

Kletba z temnot,Americká kletba,Nekonečný víkend…
Doplňuji:
Tak já si taky doplním:Žena v černém ani nebyla strašidelná,snad jen nijaká,Pach krve-vynikající byla jen jednička,pak se všechno opakuje,Hory mají oči je totéž co Pach krve-to snad ty původní Hory zalité krví by byly záživnější,Pa­ranormal aktvity byl strašidelný jen konec prvního dílu,konec druhýho dílu a konec třetího dílu,Kruh mňamózní film,doporučuju filmy-horory z japonské produkce,tam si pošmákneš,taková Clona nebo Temná voda z
2002 jsou k pokoukání i k posrání.Mlčení jehňátek je klasika.k tomu není co dodat,ale třeba taková Bytost vůbec není špatný film,ačkoliv je oproti zmiňovaným dost vykopávka.A taky vyjadřuju jen názor…
jinak tady je dost tipů
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=horor

anonym

SAW
Doplňuji:
Špatné nejsou Purpurové řeky, není to sice horor, ale za shlédnutí to stojí.

Alesh

Pusťte si klasiku: Sedm 😉
Doplňuji:
Ad zde několikrát doporučovaný film SAW. Včera jsem přitáhl externí disk od kámoše, něco mi na něm přinesl. Měl na něm i svoje věci, mj. filmy a mezi nimi SAW 7. Tak jsem to proklikal, kousky jsem viděl. Jestli u tohoto bych se měl bát? 😉 Efekty trapné a velmi chabě zpracované, na první pohled bylo vidět, že je to tak umělé, že to spíš působilo jako nechutná komedie. Čili ne strašidelné, ale pouze a jen trapně nechutné. 🙂

Jo, teď mě ještě napadla jedna dobrá klasika: Mlčení jehňátek. To se holky mrkněte, pokud jste ještě neviděly. 😉

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/2671-sedm/

KlárkaT

Doporučuji Saw (kterýkoli díl), Sedm, Pach krve 1,2 nebo 3, Hory mají oči 1 nebo 2

Ajík

Saw.. to není strašidelný..
Kruh, Silent hill , The womna in black, případ číslo 29 nebo 39..

klerinka

Paranormal activity.I když to není krvák,je to dost strašidelné