Strádá mé tělo, když nejím maso?

Dnes jsem s jednou paní v práci řešila vaření a jídlo. Když jsem řekla, že vařím převážně z drůbeže a když tedy jiné maso, tak mleté..bylo mi řečeno, že prý bych měla urychleně začít pořádně jíst maso, že strádám. Já si tak tedy rozhodně nepřijdu (ale je pravda, že paní oproti mně vypadá jako „správně živený jedinec“) Jím prostě to, co mám ráda a co mi chutná. Maso bych nemusela vůbec, ale kvůli příteli tedy překousnu sem tam aspoň tu drůbež, popř tuňáka. Co se týká mletého masa a uzenin, tak to mi problém nedělám. Vyhýbám se prostě flaxám a tlustému masu (takže nejsem vegetariánka). Váš názor na to? Strádá nějak výrazně mé tělo? Nikdy jsem neměla žádné výrazné zdravotní problémy a s váhou se držím v krásné optimální mezi. Tento lehký odpor se u mě drží již od malá.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud se masu nijak nevyhýbáš, pak je vše v pořádku. Člověk je všežravec a k vyvážené stravě maso patří. Pokud je to bílé maso, tedy ryby a drůbež, tím líp.

Další odpovědi
pusinka50

Maso obsahuje živočišné bílkoviny, které jsou pro člověka důležité. Bílé maso (kuře, králík, ryby) je zdravější, než červené (vepřové, hovězí). Bez červeného masa určitě nestrádáš.
S uzeninami se to nemá přehánět. V uzeninách se většinou nachází jen mizivé procento čistého masa, zbytek tvoří separát. T.j kosti, chrupavky, šlachy, pařáty.
Nadužívání párků, klobás, špekáčků, salámů, šunky, slaniny, ale třeba i uzeného lososa může podpořit rakovinu žaludku, zatěžovat játra, ledviny, slinivku břišní, také štítnou žlázu a negativně se podepisuje na zdraví. K uzeninám je doporučené si dát zeleninový salát (vit. C+antioxidanty).

Mletá masa – mělo by být opravdu mleté maso, nikoliv „Masný výrobek“, který prodávají supermarkety, ten opět obsahuje odpadový separát.

Z masa bych doporučila zařadit do jídelníčku játra, nejlépe kuřecí, obsahují spoustu vitaminů, stopových prvků a minerálních látek. 🙂

Více informací na: https://www.ce­lostnimedicina­.cz/uzeniny-a-kontroverzni-e250.htm#ixzz4Y­yBqWc00

da ny

Uzeniny jsou zbatné a maso by bylo zdravější.....
Pokud plnohodnotně nahradíte dostatek bílkovin jinou vhodnou formou (vejce, luštěniny, ryby, z mléčných výrobků mic moc nezískáte, z některého tvarohu s vyšším obsahem bílkovin alespoň ten jeden druh mléčného proteinu).
Pokud vhodně doplníte obsah ostatních živin (minerálů a prvků), které maso obsahuje jinak. Vzhledem k tomu, že jste v době vývoje pravděpodobně maso konzumovala a je již ukončen (po 22), omezením a vynecháním masa za předpokladu viz výše mnoho škody nenaděáte.
Stačí 3× týdně tmavé a světlé maso, jíme ho příliš mnoho ;).
Mleté maso také jíte, tak by Vaše tělo příliš strádat nemělo 😁-
P:S.
Minimální doporučený příjem bílkovin je 1 – 1,5g na 1 kg hmotnosti (až 2g)
Ve 100 g kuřecího masa je 20 – 24g bílkovin.
Hodnoty bílkovin v potravinách hledejte na internetu.
Někdy je třeba doplnit proteiny i doplňkem stravy, proteinovými kašemi, tyčinkami apod. Zvláště tehdy, pokud chcete zůstat a být zdravá, štíhlejší, pokud cvičíte nebo chcete redukovat váhu (2g bílkovin růrného původu na 1 kg hmotnosti).

Šidlo

ak vám v detstve školka/škola/niekto doma, kto nevedel dobre variť mäso zhnusil, skúste uvariť dačo jehňěčí/ kravu od nigelly lawson.......nie všetky jej recepty majú kilo tuku/flaxovosť

proste, pani kolegyňa kecá (asi je v tom ,,najmúdrejšom" strednom veku?), skôr vám odporúčam nenechať si zlými spomienkami kaziť radosť z dobrého jedla.....viete, niektorí ľudia nemôžu jesť všetko čo chcú, a teraz vám ticho závidia

Arne1

Nemusíte jíst tučné nebo flaksovité maso. Na rozdíl od doby před sametem si v obchodech můžete vybrat i libové maso a bez flaks. Dobrý řezník vám určitě poradí.

xxx3

já předpokládám, že tohle (o tom strádání těla) může říct snad jedině protřelý výživový poradce s patentem na rozum od samotného boha, protože i lidé, kteří se na výživu specializují odborně se dnes v názorech na to, co je pro tělo prospěšné, často znatelně liší.

sannutri

Tělo strádat nebude, pokud dostatečné množství bílkovin přijímáš odjinud. Pokud nechceš jíst maso, nejez ho, zvlášť, pokud se po něm necítíš dobře.