Stornuje se stav hibernace, dojde-li baterie v notebooku, či opět naváže, až se začne nabíjet baterie a dojde k reakci?

Dojde k reakci myšleno jako, že uživatel něco zmáčkne a tím přeruší hibernaci.

Budou neuložená data ztracena?

Nejlepší odpověď
Kepler

Během stavu spícího PC se neztrácejí ani neuložená data. Třeba jen pohybem myší se vzbudí a hned je čilý. Pokud dojde k vybití baterie, je to jako kdybys ho vypnul natvrdo nepředepsaným způsobem a data jsou fuč.

Další odpovědi
dr.luha

Hibernace je jako běžné vypnutí. Stav PC je uložen do paměti a po zapnutí se načte zpět. Nemá vyšší spotřebu jako např. spánek. Nejlepší způsob pro konkrétní PC je to vyzkoušet. Co je na disku, se neztratí. Jenom se ukončí otevřené aplikace.

Dochy

Dosavadní odpovědi mi moc nesedí.
K otázce: Není mi jasné na co přesně se ptáš. Hybernaci vybitá baterka nevadí.

Hybernace: stav PC je uložen na HDD, počítač se zcela vypne. Žádná data (pokud se nic nepodělá) se neztratí. Při probuzení se komplet stav počítače načte z disku.

Spánek: Stav počítače zůstává v RAM, CPU a další části se vypnou (nebo skoro vypnou), paměti a jejich podpůrné obvody zůstávají zapnuté. Při probuzení se provedou jen základní ininializace předtím vypnutého HW, probuzení je prakticky okamžité. Při ztrátě napájení v průběhu uspání ale přijdete o vše co bylo rozpracované.

Hybrydní uspání: Vše se zazálohuje na HDD jako při hybernaci, ale zároveň zůstane napájená RAM jako při spánku. Při probuzení se prakticky okamžitě zapne počítač jako při spánku. Pokud dojde baterka nebo se ztratí napájení, nic se neděje. Vše se po startu natáhne z disku jako při hybernaci – jen to bude trvat déle. Tento režim podporují jen novější systémy (sám nevím který to umí a který ne a teď to nebudu zjišťovat)