Andariel

Stopování na D1 směr Brno ( zkušenosti )

Nemá někdo zkušenost na stopování na tomto úseku? Nejlépe hned u Prahy. Nějaký tip kde mají řidiči dobrý výhled na stopujícího člověka a dobrý místo na zastavení?

Odpovědi
led

Na dialnici a ceste 1.triedy chodec – teda i stopár nemá čo hľadať.
Skúste na benzinke, alebo na príjazdovej ceste k dialnici. Ak budete stopovať so slnkom v chrbte, vodič vás uvidí neskôr (slnko mu svieti do očí). Všimla som si, že mnohí stopári stopujú hneď u zástavky hromadnej dopravy na ceste, kde okrem vozidiel smerujúcich žiadaným smerom, jazdí i veľa áut do blízkych sídlisk. Tam máte malú šancu. Treba ísť na kraj mesta, kde je jasný smer idúcich áut a váš cieľ.