Miroslavst

Stmívání brzo večer

Proč je v zimě dříve tma, když je den stejně dlouhý (24 hod.) jako v létě?

Nejlepší odpověď
BEAES

Příčinou je – SKLON ZEMSKÉ OSY- zemská osa však s rovinou oběžné dráhy svírá ostrý úhel 66,5° a v prostoru udržuje stálý směr, severní konec ukazuje přibližně k hvězdě Polárce

  • úhel dopadu slunečních paprsků na totéž místo a v tutéž denní dobu se postupně mění =>

ð následkem toho se pak mění také intenzita slunečního záření a doba, po kterou dopadají sluneční paprsky, tj. délka slunečního dne
úhel dopadu slunečních paprsků na totéž místo a v tutéž denní dobu se postupně mění =>
Následkem toho se pak mění také intenzita slunečního záření a doba, po kterou dopadají sluneční paprsky, tj. délka slunečního dne.

Další odpovědi
led

možno vám to ozrejmí táto stránka:

Zdroj: http://www.ka­lendar.info/da­tacs/summary/as­tro.php?sessi­on=

anonym

Jen doplnění – proto v tuto dobu začalo třeba v Austrálii jaro.