elektrikář

Sterilizace plněných paprik, a utopenců.Potřebuji vědět čas a teplotu. Udělaljse si jich nějak moc.

Doplňuji:
Jde mi o to že v obou případech to obsahuje maso. U masa je strilizační doba 2× 1 hodina.
ovšem v tomto případě je možnost to rozvařit. Pokud s tím má někdo zkušenosti stačí mi teplota a čas.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ty chceš, aby ty papriky a utopenci něměli děti, že je chceš sterilizovat?
Jo táák, ty chceš sterilovat? Tak to nevím. Já myslím, že stačí převařit, aby víčko dobře drželo. Vždyť už je to jednou uvařený, ne? A ty utopenci jsou v kyselém nálevu.
Doplňuji:
Cituji:
Potřebuji vědět čas a teplotu.
Odpovídám:
21:35, venku 18,8°C, doma 27°C, v podpaží 36,4°C.

Další odpovědi
ReHu

Utopenci z Pravětic Skrýt komentáře

Ingredience: špekáčky, cibule, česnek, ocet + balzamikový ocet, kremžská hořčice, med, chilli, pepř, hovězí bujon, bobkobý list

Postup přípravy: Na dno zavařovací sklenice 0,7 l dáme lžičku kremžské hořčice, lžičku medu, 1/4 hovězího bujónu, bobkový list, pepř, chilli, stroužek česneku a střídavě pokládáme vrstvu cibule s vrstvou na kolečka nakrájené špekáčky (které jsme slouply), až sklenici naplníme. Zalejeme octem do poloviny sklenice a druhou půlku dolejeme vodou. Naplněné sklenice vložíme do přiměřeně velkého hrnce (otevřené) a asi 20 minu sterilujeme při mírném varu. Vyndáme na ručník a když nám hladina po několika minutách klesne, pomalu dolijeme až po okraj balzamikovým octem. Poté uzavřeme víčkem, sklenici obrátíme dnem vzhůru a přikryjeme ručníkem a necháme vychladnout. Poté několikrát pořádně protřepeme a za dva tři dni můžeme konzumovat. Vynikající, nemá chybu!

Autor receptu: Miloš Rozkošný