BENYTA

Štěněcí akné – správný název

Mamka fenka,když láskyplně olizuje svá miminka,tak je to jednou pusinka,pak zadeček,zase pusinka,no a pak mají takové pupínky,kterým říkám štěněcí akné,ale nejsem si jistá,zda to nemá odborný název.Pupínky sice zmizí,ale noví majitelé někdy divně koukají,tak bych jim chtěla podat to nejlepší vysvětlení,děkuji.
Doplňuji:
Po prozkoumání příznaků a projevů impetiga v lékařském slovníku,ho vylučuji,tohle je naprosto neškodné,nepras­ká,nesvědí,neh­nisá-jen blbě vypadá.Přesto děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Nevím jestli nemyslíte impetigo.
Pokud boláčky vypadají jako bílé hnisavé váčky, které po prasknutí rychle mizí a někdy po nich zůstane bílá jizvička, jedná se o kožní onemocnění štěňat, nazývané štěněčí impetigo.

Koukněte na odkaz:http://www.efau­na.cz/veterinar-radi/001/-/562
Doplňuji:
Tak nevím, poraďte se s veterinářem, když jsem dříve chovala psy,tak to právě bylo impetigo,když už teda něco s ničím jiným jsem se nesetkala.

Další odpovědi
annas

Na toto téma probíhá diskuse na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:0Sk8BbzaR­GMJ:forum.lide­.cz/forum.fcgi%3Fak­ce%3Dforum_da­ta%26forum_ID%3D298­70%26ID_from%3D44380402%­26dir%3D-1%26auth%3D+co+je+­%C5%A1t%C4%9Bn%C4%9Bc%C3­%AD+akn%C3%A9&cd=4­&hl=cs&ct=clnk&gl=cz