Pytelh

Stěhuji se z domu do bytu. Máme kočku s 5 koťaty. Jsou jim 2 týdny. Nemám je kam dát. Co s nimi?

Nejlepší odpověď
dubraro

Vzít ssebou. Počkat až kočka koťata odchová (cca 3 měsíce) a pak teprve rozhodovat. Prodat, darovat… Je to vaše kočka, jste za ni odpovědný.

Další odpovědi
Drap

Prodat darovat, nebo nelegálně zahubit. Jiná rada neni. Také je lze věnovat některému chovateli větších hadů jako krmení.
Zkusit lze i zverimex, ale většinou nemají o koťata zájem.

Mc Merkurion

… je tu ještě jedna možnost: kočka, na rozdíl od psa, je vázána k baráku, takže ji tam nechat, a budoucím majitelům nechat jako odškodnění pytel krmiva pro začátek …
… odborník nemůže legálně utratit zvíře, netrpí-li nějakou opravdu nevyléčitelnou nemocí (krom hospodářských [tam to dělaj řezníci], ale to asi kočka nebude) …

miroslav.bk

Zahubit, to myslite opravdu vazne, takovou „radu“?

Jinak, k tematu – dvoutydenni kotatka jeste stale potrebuji matku (ano, s rozumnou peci od cloveka by dokazala zit i bez matky, ale..), takze bych je neoddeloval.
Do bytu si je vzit nemuzete – alespon na par tydnu, nez je bude mozne „odstavit“ od matky (kojeni)? Uz ted, s predstihem, bych dal inzerat na net – Bazos, Sbazar, Hyperinzerce atp. a „prebyvajici“ kocicky se pokusil darovat.

Nebo, jak povedel predrecnik, nechat je tam (po domluve, samozrejme) novym majitelum.
Dost to zalezi i na tom, na co jsou vice zvykle – jestli na vas, nebo na domov. Hlavne tedy velka kocka, kotatka si rychle zvyknou i na jiny domov.

Kazdopadne, drzim palce at to dopadne co nejlepe pro vsechny!

Edison

K Dapovi bych přidal nějaký ten útulek, ale vůbec netuším, jestli jsou aspoň ochotni přijmout… Zahubit se asi dají i legálně. Ale nevím, jestli odborník může, v rámci nějaké etiky (jako třeba u lidí).

nyjono

Několik týdnů, než koťata vyrostou, zesílí si je můžete vzít i do bytu. Zkuste se domluvit se sousedy.
A taky, měli jste na to myslet a i se ptát dřív, ne teď, když se už stěhujete a koťata máte.
Přece jste věděli, že se budete stěhovat a budete mí koťátka.