Kostk@

Poradíte, zda je možné získat v jiném zemí občanství v uvedeném případě?

Kdyz nekdo nema dodelanou zakladni skolu. Ale ma sve zajmy, sve sny, za kterymi si jde a vse mu vychazi. Prijmou toho dotycneho do cizi zeme (ziskani obcanstvi)? Nebo s tim bude problem? (napr. Amsterdam, Kanada)
dekuji za odpovedi

Neotázka – stěhování.

Odpovědi
Nuk nuk

Vzdělání není obecně podmínkou získání občanství v jiné zemi. Každá země má ale jiné podmínky pro vydání občanství přistěhovalcům.
Nikde to ale neprobíhá tak, že přijedete a dostanete občanství, obvykle je o něj možné zádat až po několika letech pobytu, s tím, že se hodí mít trvalý pobyt a zaměstnání. Pokud nemáte dokončené ani základní vzdělání, pak právě tady může být problém. Málo kdo v civilizovaných zemích zaměstná člověka bez vzdělání a pokud, tak to určitě nebude moc lukrativní zaměstnání – asi budou dost podobná těm, která lidé bez vzdělání dělají tady.

JInak – v NIzozemí je proces o něco jednodušší. Jednak je stejně jako ČR členskou zemí EU a pak ČR podporuje dvojí občanství. Žádost o občanství NIzozemí lze podat po 5 letech pobytu

V případě Kanady je proces podstatně složitější. viz zde: http://cs.wiki­how.com/Jak-z%C3%ADskat-kanadsk%C3%A9-ob%C4%8Danstv%C3%AD

Alesh

Pokud mu vše vychází, pak mu vše vychází. Tedy i případné sny s přijetím v cizině.

nyjono

Pokud si najde práci, ne na černo, proč ne?