dust8

Staví lidé čapí hnízda, nebo je to nejčastěji dílo samotných čápů?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o kategorii Ptáci.

"Čáp staví svá hnízda na vyvýšených místech, tak aby mohl při odletu z hnízda seskočit a roztažením křídel se snadno dostal do vzduchu.

Partneři si bývají věrní, ale „rozvod“ také není úplně výjimečný. Poprvé hnízdí čápi kolem 5. roku věku, zaznamenána byla hnízdění i dvacet let starých ptáků "

http://www.web­cestovatelu.cz/ko­munita/100475-capi-leti!-sledujte-jejich-hnizda-a-scitejte-pomoc

Stane se, že čápi obsadí komín, v němž se topí, proto jim pomohou ormitologové a přemístí je do jiného hnízda.

https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie_pri­roda/-capi-obsadili-pouzivany-komin-ornitologove-je-premistili-do-noveho-hnizda_201206151­942_kpracharo­va

Další odpovědi
Drap

Skutečná čapí hnízda si stavějí čápi sami. Jen občas jim člověk pomůže, že dá třeba na stožár, nějaký základ.

TechLili

Všechny čapí hnízda staví sám velký Babiš :))

autacek

Všichni lidé si staví přeneseně hnízda, však jen ti co si žijí na vysoké noze si je však pojmenují po sobě čapí čapí čapí.

Rokio

Andrej Babiš nechal postavit čapí hnízdo a čapí hnízda na komínech si staví čápi.