ptáč

Stavěli dinosauři starověké kamenné stavby?

V knihách se píše o civilizaci dinosaurů. Mohl člověk ochočit některý druh dinosaura na práci, jako je tomu dnes, kdy se lidé nebojí slonů a využívají je k tahání těžkých břemen? Tajemné stavby nestavěli lidé, ti jdou cestou zjednodušování, ale potom použili některé megality ke svým účelům. Mohli dinosauři stavět velkou pyramidu v Gíze pod vodou o mnoho tisíciletí, ne-li milionů let dříve? Mohli po tak svou dlouhou existenci chápat význam hvězd? Byli by schopni přemisťovat kameny, jak to ostatně i dnes můžeme pozorovat i u primitivních tvorů, jako jsou mravenci? Ochočený druh dinosaura by byl velkým překvapením pro dosavadní vědu a konečně pochopení technologie staveb. Oni by nemuseli být hloupí, svými předními prackami by zvládli opracování kamenů a byli by v tom případě manuálně zruční. Tajemný megalit o váze 1000 tun v Baalbeku v Libanonu neopracovávali lidé, ani takový kolos nikam netáhli. http://extras­tory.cz/images/2014/08-srpen/baalbeck-2.jpg Lidé na to museli mít silnější pomocníky. Nebo s tím člověk nemá nic společného a jde o pozůstatky z megacivilizace, ke které se člověk nikdy neřadil? http://u.smeda­ta.sk/blogidnes/ar­ticle/4/47/470­744/470744_ar­ticle_photo_tyr­btfd_900x.jpeg?r=05c
Myslím, že mnohé výzkumy a hypotézy naznačují, že se lidé mohli s dinosaury potkat. Ale že také mohlo mezi nimi vzniknout nějaké pouto. http://www.osel­.cz/8310-mohli-dinosauri-vytvorit-civilizaci.html

Nejlepší odpověď
gecco

…" o civilizaci dinosaurů"… jsem se tedy nikde nedočetl…
😉
Jinak se obávám, že dinosauři (v tomto slova smyslu, nemyslím ještěry, kteří ´přežili´) se s lidmi – historicky – nepotkali…
😉

Další odpovědi
annas

Přečetla jsem si článek v odkazu. Hledala dál a našla další zajímavost o dinosaurech. Nevím, zda je možné všemu věřit.

Na jedné straně vzniká pochybnost, ale stále se objevuje něco nového. Názory vědců se liší, ale najdou se tací, kteří předpokládají, že mohla existovat dinosauří civilizace. Zda přímo stavěli stavby, zatím není dokázáné…

Co když existovala v druhohorách civilizace? Autor Libor Čermák. Odkazy, z nichž čerpal, jsou uvedené na konci článku.

"Co když se například v době dinosaurů dělo něco, co jsme si zatím nedokázali představit ani v těch nejdivočejších snech?

V z p ř í m e n í d i n o s a u ř i

Aby se mohl z člověka vyvinout inteligentní živočich schopný vytvořit civilizaci, potřeboval, aby se s jeho tělem stala jedna velice podstatná změna. Musel se naučit chodit po dvou, tedy po zadních končetinách. To se povedlo a člověk se naučil přední končetiny využívat i k něčemu jinému, než jen k chůzi. Například k výrobě prvních nejjednodušších nástrojů. A co u dinosaurů? Pokud by se v oné době zde měla objevit nějaká dávná civilizace, muselo by se s jejich tělem stát něco obdobného. A co nám říkají vědecké objevy? Dinosauři, kteří se dokázali pohybovat jen po zadních končetinách, skutečně existovali. Nejznámějším z nich je tyrannosaurus, jenž žil právě na konci křídy na území dnešních Spojených států amerických. Ale vzpřímení dinosauři, kteří se uměli pohybovat jen po zadních končetinách, se objevovali i během celých druhohor. V triasu to byli například eoraptoři. A nebo teropodi, vyskytující se během celých druhohor. A dají se samozřejmě najít i další. Co když někteří z nich, když už přední končetiny nepoužívali k chůzi, co když je místo toho začali používat i k něčemu jinému?

Například slavný kanadský paleontolog a geolog Dale Russel. Ten se mimo jiné proslavil popisem velkého teropoda a byl jeden z prvních, kdo vyslovil doměnku, že zánik dinosaurů mohl být způsoben vesmírnými příčinami. A tentýž vědec však také vytvořil popis, jak by teoreticky mohl vypadat inteligentní dinosaurus.

A tak se opět dostáváme k onomu apokalyptickému datu 65 milionů let, která se opět shoduje s existencí troodona, ze kterého vycházel i Russel při své představě inteligentního dinosaura. Co když tu tehdy skutečně vznikla nějaká dinosauří civilizace? A tu pak ukončila ta samá apokalypsa, jež ukončila celé druhohorní období? Nejčastěji se spekuluje o pádu velkého meteoritu o průměru až 10 km, který se střetl z naší planetou v oblasti mexického Yukatanu. Spekuluje se však také o hypotéze mohutného vulkanizmu nebo poklesu mořské hladiny atd.

http://liborcer­mak.blog.idnes­.cz/c/204308/Co-kdyz-existovala-v-druhohorach-civilizace.html

Nakonec „Pochybování je začátek moudrosti“, řekl René Descartes . " Pochybuji, tedy myslím. Myslím, tedy jsem.“

briketka10

Možná tak Dinosauři vykáleli hromady ho… a bylo postaveno 😁

Doplňuji :
https://dinosau­rusblog.wordpres­s.com/2008/12­/07/748450-dinosauri-z-tendaguru/

klumprt

Podle toho, co jsme se učili ve škole tak lidský druh je asi 2 miliony let stár. Někde jsem pak slyšel, že možná o nějaký milionek let starší. Ale před 64 miliony let, kdy prý dinosauři nejspíš vyhynuli (aspoň ti velcí), tu žádný člověk nebyl.

mosoj

Dinosauři měli ke starověku hodně daleko ..........

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Starov%C4%9Bk

anonym

Dinosauři určitě žádné stavby nestavěli,stavěli je pouze lidé a jejich otroci.

briketka10

Já taky zapomněla napsat ve slovu hromad tvrdé ( y ),
ale každý snad pochopil co jsem tím chtěla vyjádřit i
bez té chyby žejo ? 😁

annas

To se mně stává dost často. Chybí písmenko, ale dává to smysl. 🙂

annas

Ad Briketka, když tě to „y“ trápí, doplnila jsem ti jej..))

annas

Omlouvám se za ohodnocení odpovědi Jugara, která je chybně formulovaná… Není možné vzít zpět.

„Dinosauři určitě žádné stavby nestavěli,byli to pouze lidé a jejich otroci.“

anonym

Stavěli je pouze lidé a otroci,tak jsem to myslel.

annas

Škoda, že jsi neopravil nebo nepožádal o opravu.