Avatar uživatele
Mar k

Jak přesně funguje stavební spoření?

Mám sjednané stavební spoření u České spořitelny, mám tam nastavené 1700 Kč jako měsíční splátku s cílovou částkou 150 000. Když budu platit 1700 po dobu šesti let, to je 122 400 kč + státní podpora 12 000 Kč. Nevychází mi to 150 000 Kč, musím ten zbytek nějak doplácet? Nebo mám posílat víc peněz? Jak to přesně funguje? Nebo si mám snížit cílovou částku?

Zajímavá 0 před 1008 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Ten zbytek si za „výhodný“ úrok od nich půjčíš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Emefej

Cílová částka = tvoje úspory + stání příspěvek + úvěr od stav. spořitelny.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Nejprve je nutné uvést, že 1700 Kč není splátka, ale platba spoření (splácí se úvěr). Cílová částka je suma, kterou chcete naspořit – pokud nepředpokládáte úvěr, tak stačí 6 let vkladů + státní podpora + úroky – poplatky. Cílová částka se nemusí doplácet, naopak obvykle bývá poplatek ze její přespoření, proto se stanovuje s rezervou – také proto, že se může stát, že smlouvu neukončíte hned po 6 letech, ale třeba tam peníze necháte relativně rozumně úožené ležet (to bylo obvyklé u starších smlouv s úroky 2, ale i 3%). Cílová částka 150 tis. je ve vašem případě naprosto přiměřená.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Ničemu nevadí, že nedospoříš. Pokud bys přespořil, tak se tuším snižují úroky, nebo musíš doplatit za navýšení cílové částky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek