Stavební spoření

Spořím od dubna 2007,takže příští rok mi spoření končím.Myslím si,že už to není tak atraktivní,jako kdysi.Co si myslíte?Úvěr ze stavebka nechci,takže dál pokračovat asi nemá smysl.Kdy mám kontaktovat spořitelnu a nebo budou oni kontaktovat mně?A co by se stalo,kdybych nic nedělala a prošvihla konec spoření?

Nejlepší odpověď
hanulka11

my jsme vždy 3 měsíce před ukončením kontaktovali pobočku a žádali o převedení hotovosti na konto … nyní mám dojem, že je cyklus 6 let – chtělo by to zajít na pobočku a domluvit se
Doplňuji:
Výpovědní lhůta pro obě smluvní strany činí tři kalendářní měsíce a počíná běžet od prvního dne kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi druhé smluvní straně. Na základě výpovědi smlouvy je účastníkovi vyplácen výlučně celý zůstatek na účtu.

Uspořená částka bude Stavební spořitelnou odepsána z účtu ve prospěch účastníka při splnění podmínek pro její výplatu nejbližší bankovní pracovní den následující po dni uplynutí výpovědní lhůty (ve smyslu zákona č. 124/2002 Sb., o platebním styku, v platném znění). Při splnění podmínek stanovených zákonem bude k témuž dni vyplacena i státní podpora evidovaná na účtu účastníka.

Účastník i Stavební spořitelna mohou písemně výpověď odvolat, pokud s tím druhá strana písemně vysloví souhlas a dosud nebyla zahájena výplata zůstatku na účtu. Jinak smlouva o stavebním spoření končí uplynutím výpovědní lhůty.

Další odpovědi
hanjimka

Stavebko je teď na 6let takže máte dost času.Spořit můžete po této době jakkoliv dlouho,ale pokud chcete spoření ukončit stačí zajít na spořitelnu nebo za poradcem a tam sepíšete výpověď.Rozhodně Vás nikdo kontaktovat nebude.Výpovědní doba je 3 měsíce a začíná od následujícího měsíce od sepsání.Např.Vý­pověď podáte 20.dubna,běží od 1. května a peníze čekejte během srpna.Musí být i s výpovědní dobou splněna doby spoření 6 let.jinak přicházíte o st. podporu!

anonym

Pravděpodobně budeš muset kontaktovat spořitelnu,proto že jak to neuděláš,auto­maticky se ti prodlužuje doba spoření. Pro jistotu si tam zavolej!

Drap

Neni třeba spěchat. Spořitelna vás bude kontaktovat sama a bude se vás snažit přemluvit k dalšímu spoření. I když se termín prošvihne, nic se neděje , můžete potom vybrat kdykoli, perotože smlouva již vypršela. Po dobu co tam peníze budou se normálně úročí.

GM

3 měsíce před vypršením smlouvy musíte dát výpověď, stačí telefonicky. Banka vás pravděpodobně kontaktovat nebude, když nedáte výpověď, tak vám automaticky naskočí dalčí cyklus a o to bance jde. Jsou totiž takoví lidé, že když už naběhne další cyklus spoření tak to tak nechají a spoří dál.

ARIS

Stavební spoření je na 6let. Tak je ještě čas s tím cokoli dělat. Pokud se to vypoví dřív přijde se o peníze. Jinak bych postupoval dle rad které tu už zazněly.
Pokud chcete dál spořit ale stavební spoření nevidíte jako to nejlepší (nyní snížený státní příspěvek na max. 2000 a zdaněné výnosy 15%) doporučuji se obrátit na finančního poradce, ale takového který nezastupuje jednu banku. Jistě Vám kamarádi doporučí.