Stavební povolení – dodatečné

Dobrý den, chceme začít stavět bez stavebního povolení a až po nějakém čase o něj zažádat zpětně. Má s tím někdo zkušenosti? Děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud se jedná o stavbu většího trozsahu ( rodinný domek) neriskoval bych to. V každém případě se jedná o to jaký postoj k tomu zaujme SÚ. Stejně hrozí pokuta nebo zbourání ( spíš ta pokuta).
Učrčitě si obyčejný člověk v dnešním státě nemůže dovolit to co Rusové v Karlových Varech.
Navíc se může potom přijít na něco co se mělo vzít v úvahu při projekci ( radon a pod.) a náprava potom je téměř nemožná.

Další odpovědi
martina1

Taky bych do toho nešla.Hlavně nemáte jistotu,že vám to dodatečně povolí a nebudete muset dělat změny.Nám na stavebním úřadě řekla paní,že ať počítáme,že pokutu dostaneme a bude ve výši 2milionů.Takže jsme radši půl roku počkali a stavíme legálně.Je to vaše věc pokud na to máte,ale mě se takové jednání příčí.Zákony jsou tu pro všechny a všichni je máme dodržovat.