TJ

stavba pc – navod

Chcem postaviť PC, nepotrebujem super grafický výkon, bude slúžiť na kancl. potrebu; mám prebrané plusy a mínusy prečo stavať sám. Viem, približne čo ktorá súčiastka robí. Nikdy som však PC nestaval. Návody, čo som našiel sú z roku 2011. Predpokladám, že sa menili prípojky, pätice, atď, ale princíp je rovnaký. Predsa, nemá niekto aktuálnejší návod/video?

Odpovědi
Hamon

Neporadim ti. Vis proc? Rikas, ze to znas a stene chces radu. To svedci jen o tom, ze neznas. Takze chvili po poskladani tu budeme resit proc nejde tohle a proc to pise tamto.

anonym

Pokud ti někdo naskládá ´na hromadu´ všechny patřičné (a vzájemně kompatibilní) komponenty, poskládáš je i bez „videonávodu“ – v podstatě není možnost jednotlivé „patice“ zaměnit.
Problematika ´vlastní´ stavby PC je jinde – sladit patřičné komponenty tak, aby výsledný stroj fungoval dobře – a k tomu ti žádný videonávod nepomůže, potřebuješ získat (nastudovat) o fungování přesnější představu, než „približne“.
___
Pokud si chceš hrát se stavebnicí, jsou na trhu jednodušší a levnější.

Questman

Do kanclu se ti vyplatí koupit už hotový stroj se zárukou nebo nějaký laptop.
Dneska už platí, že pokud nejsi zrovna grafik, programátor nebo velký pařan, tak je nesmysl sestavovat si PC.