Petr1245

Musí být stavební povolení na stavbu mostu přes potok?

Pozemek kolem potoku je můj, podle katastru i potok na pozemku.
Mostek by byl cca 3 m široký a 3–3,5 m dlouhý a asi 1 m nad vodou.

Odpovědi
Nassin

I když protéká potok přes váš pozemek, je nutné projednat jakýkoli záměr na jeho přemostění s územně příslušným správcem vodního toku. Jinak by taková lávka mohla být považována za „černou“ stavbu.

Zdroj: https://www.chatar-chalupar.cz/mustky-a-lavky-pres-potok/

anonym

Vodní tok nemůže být váš, naopak je to vaše věcné břemeno. Veškeré vody patří státu. Z logiky věci – to byste si potok přehradil, vodu nechal pro sebe a co zbytek? Proto musíte mít na stavbu povolení, aby bylo jasné, co se vám schválilo. Vody, kabeláž, … byť vyskytující se na vašem pozemku, rozhodně nejsou vaším majetkem – naopak věcným břemenem – musíte dávat přístup na odběr vzorků, opravám, …

Drap

Potok má ve správě příslušné vodí. Je nutný od nich souhlas

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.