stavba kamenného tarasu

jak postupovat při stavbě kamenného šikmého tarasu, výška cca 1,40 m, jde o zpevnění
hrany vyvýšeného pozemku v délce cca 10 m,děkuji

Odpovědi
FOG

Doporucoval bych nejprve vyhloubit okop a udelat zaklad,neni to vsak nutne.Pak do nej nasypat hrubsi sterk pro lepsi penetraci vody do pudy.Popripade polozit za novou kamennpo zed perforovanou rouru na odvod vody a rovnez spec tkaninu ,aby hlina neprotekala mezi kameny,pokud je chcete stavet na „sucho“.Muzete je stavet i na beton,ci cementovou maltu,popr. vysparovat.
Kameny bych volil vetsi prvni na zem a mensi postupne do dalsich saru – rad a to vzdy s prekrytim spar,jako se dela treba u cihloveho zdiva.Rovnez by zed mela mit mirny spad ke svahu,k te vyssi rovine – pozemku.

atriplex

http://umarec­ka.cz/cze/odbor­na_ostatni/zah­rada/zahradni_stav­by/ploty_zidky_a_zi­ve_ploty_krok_za_k­rokem

http://www.chatar-chalupar.cz/in­dex.php?rid=cla­nek&clid=3078

anonym

FOG to napsal správně. Ale rozmyslete si zda chcete ztrácet vodu drenáží. Použijte ji když je zemina jílovitá. Drenáž musí být obsypána 20 cm okolo pískem. Jestli je zem kamenitá, odvodňovat nemusíte. Stavíte-li na hlínu, do spár vsadíte rostliny skalničky, netřesky, rozchodníky. Co si myslím já? Zajet do lomu, vybrat si kámen v objemu 21m³ – 30m³. Dále podle FOGa a zdil bych na cementovou maltu. Písek Bratčice, cement poměr 3:1 Spáry bych po vystavění vymazal cementovou maltou tak, aby byl na celé ploše dodržen stejný poměr písek s cementem od stejného výrobce. Vymazané spáry mazačkou bych přejel vlhkým štětcem.

Zdroj: http://www.du­madilna.cz/ha­dice-drenazni-pr65mm-p-121.html?cPath=16