Niikii

Stavba domu…

Za jak dlouho se postaví rodinný dům,středně velký.A je možno stavět i v zimě?Dejme tomu že stavba by začala v listopadu.Díky

Nejlepší odpověď
bigbít

Jestli myslíš tedy pouze stavbu, když ještě není ani základová deska a dělá to jedna firma, tak znám firmu, která to postaví v rozmezí 4–6 měsíců a staví se i v zimě, a není to dřevostavba…ale nakonec záleží, jakou firmu si člověk, co chce stavět zvolí, některým to může trvat i dva roky!!…pokud člověk nechce stavět s firmou, tak je to ještě pomalejší…

Další odpovědi
iq

No to záleží z čeho chceš stavět.Pokud se bavíme o zděné stavbě,tak ano,lze stavět i v zimě,ale musí být samozdřejmě nad nulou.To je logické. Všechna pojiva obsahují vodu,než to ztvrdne tak to nesmí zmrznout.V lis­topadu bych určitě nezačínal,max základovou desku,ale je to risk s počasím.Postavit barák můžeš rychle,ale jde o to,že se musí všechna voda dostat ze zdí a tím ti dům klesne.Když dáš příliž brzy omítky,tak tím sednutím ti popraskají a můžeš je dělat znova.Zděnou stavbu prostě neuspěcháš.Když chceš bydlet rychle,jedině asi dřevostavba.To můžeš klidně za 14dní bydlet:-)

janek66

Staří mistři zedničtí vždycky radili-do zimy postavit hrubou stavbu,přes zimu nechat pěkně „vymrznout“ a na jaře dodělat.
Ale je pravda že spíš měli na všechno tak nějak víc času.
Ale se stavbou zděného domu bych určitě na zimu nezačínal.

cukrar

Velice složitá odpověď na nepřesnou otázku, ale zkusím nastínit:
„Za jak dlouho se postaví rodinný dům,středně velký“ podle peněz a typu domu, za dva měsíce až pět let.

„A je možno stavět i v zimě“ no jistě že lze, ale opět podle peněz a druhu stavby.

„Dejme tomu že stavba by začala v listopadu“ zaleží co považujete za začátek stavby, podle Vašich peněz, a druhu domu.

Betonovat lze i v zimě, stavět suchou cestou, přitápět teplem…

Jakub Tlapal

My jsme si nechali postavit dům na klíč , a kdybych se měl znovu rozhodnout, jestli stavět sám, nebo si dům nechat postavit, tak se rozhodnu stejně. Stavba domu není sranda. Je to dřina, stojí to spoustu času, úsilí a nervů. Radši jsem si připlatil a máme dům bez práce a rychle 🙂 .

veselator1

Toto podle mě záleží na spoustě faktorů. Hodně se to liší i firma od firmy. My jsme náš dům například stavěli svépomocí bez stavební firmy a bohužel kvůli tomu to trvalo déle než jsem předpokládal. I se stavebním materiálem byly celkem problémy, protože některé věci, které byly potřeba byly nedostupné. V tomto se mi ale hodně osvědčily tyto stavebniny v Praze – https://www.sta­vinvest.cz/kon­takt/kbely/ Ti dokázali sehnat vše, co bylo potřeba.

koreg9

Určitě budete i střechu, To bych Vám mohla dát tip na ocelovou střešní krytinu http://www.ever­tile.cz/lehka-ocelova-stresni-krytina/ My jsme ji volili a jsme s ní spokojeni.