df

Stává se vám taky často, že se podíváte na hodiny a je 17:17, 21:21 apod.?

Podívám se na hodiny a je 17:17, nebo 21:21 atd. Tohle se mi stává často. Je to náhoda, nebo si něco namlouvám?

Nejlepší odpověď
quentos

Tento jev už byl dávno popsán. Prý je to tím, že se na hodiny koukáte daleko častěji i v jiných časech, ale ty tolik nevnímáte, protože nejsou ničím zvláštní.

Další odpovědi
EKSOT123

Letos se mi asi 3× stalo že jsem se ráno vzbudil, zapnu Laptop a čtu: čtvrtek 4.4. 4:44. Tak jsem čekal na květen (jak je ten vtip: Narodil jsem se 5. 5. 1955. Bydlím v Ulici 5. května, v pátém poschodí, v bytě číslo pět. Říkal jsem si, že by v tom mohla být nějaká symbolika, tak jsem jel autobusem č. 5 na letošní páté dostihy a vsadil na koně č. 5.“ „A vyhrál?“ „Ne, doběhl pátej.“) ale nic. Přišlo to až o pár dní později, už si nevzpomenu přesně, ale bylo to taky dobrý. Pravděpodobně náhody. Člověka by asi různá „znamení“ a shody okolností neměly odradit od upřednostňování vlastního rozumu v rozhodováních.

Kepler

No, to je problém hospodských hodin. První údaj ti sděluje čas příchodu a ten druhý čas, kdy tasit šrajtofli. Nebo máš oční problém s věkem podmíněnou degenerací makuly. Osobně si u sebe nejsem jistý, protože je zatím postiženo jen jedno oko.

nyjono

Ne, tohle se mi nestává, ale často se mi stane, že třeba v tv probíhá nějaký rozhovor a mě napadne, 2 miliony a za chvlíli se v tom rozhovoru sdělí částka 2 miliony.
Nebo se trefím do místa nebo jiné situace.
Nevím. Je to intuice?