Avatar uživatele
dagry

Stává se vám to taky???

Někdy se mi stává, že při dlouhodobějším sezení u počítače mě začne jakoby šimrat v žaludku a udělá se mi špatně. Takže musím odejít. A včera v noci, když jsem šla spát (kolem 02 h) jsem při ulehnutí měla před očima černo-bílá kola. Myslíte, že je to třeba špatným sezením a stlačeným žaludkem nebo přetažením organizmu? Nestává se mi to pokaždé, ale někdy jo.
Třeba teď tu sedím asi pul hodiny a už ty stavy pociťuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, Losos, Boooh, Bumbes před 5056 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Řekl bych, že to je únavou očí.
Předpokládám, že máte monitor LCD. Přesto si stáhněte jas a kontrast. Já kdybych to tak neměl nastavené tak u monitoru nevydržím.
Na monitor CRT nemohu vůbec koukat.
Moc mi pomáhájí kapky TEARS AGAIN a potravinový doplňek z borůvek. Sem tam ještě betakaroten s luteinem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bumbes

Je to nejspíš jasem a kontrastem monitoru. Je vhodné používat denní a noční nastavení monitoru. Některé lepší značky tuto funkci přepínání nastavení režimů dokonce nabizejí v ovládacím menu.
Doplňuji:
RE: GangstaHelper
„super jas, super kontrast“ se někdy hodí – hezký, jasný, slunečný den + absence závěsů či žaluzií…

Upravil/a: Bumbes

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fallen Angel

Stlačení žaludku s očima nesouvisí. Šimrat v žaludku vás začne proto, že jak žaludek, tak svaly kolem něj jsou dlouho v jedné poloze a ještě se na ně tlačí → určitě u PC nesedíte úplně s rovnými zády ← (stejně, jako byste dlouho stála, tak vás budou bolet nohy). Doporučuji občas vstát od počítače a protáhnout si tělo základními protahovacími cviky, popř. pít (nebo sníst) něco teplého, aby žaludek začal trávit a dal se do pohybu.

Bílé fleky před očima jsou opravdu z přejasněného monitoru. Rada: Rozhodně nepracujte po tmě – rozsviťtě si k tomu třeba lampičku, aby v pokoji bylo nějaké světlo a oči neměly takový kontrast s okolím. Jezte mrkev a borůvky – jsou pro oči to nejlepší. Pokud máte přes den aspoň půl hodiny čas a možnost, tak si namočte kapesník, nahřejte ho (ne moc, ať se neopaříte) a dejte si ho přes oči – zklidní je to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ja mám monitor stažený na minimum,také jsem měl podobné problémy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GangstaHelper

Třeba to s tím nemá nic společného (s tím žaludkem asi ne), ale zkuste si nastavit ten jas na méně. Já používám stále 40%, ale záleží na typu monitoru. Ze začátku (první 2 minuty) Vám bude samozřejmě obraz připadat hnusný a tmavý, oči si ale zvyknou a bude jim lépe.

Ze všech stran dneska vykřikujou „super jas, super kontrast“, ale i ten velký kontrast podle mě nedělá očím dobře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Asi máte špatně seřízený monitor,nebo je problém někde u Vás.Doporučuji navštívit lékaře a někoho,kdo Vám seřídí počítač.U monitoru by jste měla sedět tak,aby jste nátáhla ruku a slabě se dotýkala sklaPC.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek