dagry

Stává se vám to taky???

Někdy se mi stává, že při dlouhodobějším sezení u počítače mě začne jakoby šimrat v žaludku a udělá se mi špatně. Takže musím odejít. A včera v noci, když jsem šla spát (kolem 02 h) jsem při ulehnutí měla před očima černo-bílá kola. Myslíte, že je to třeba špatným sezením a stlačeným žaludkem nebo přetažením organizmu? Nestává se mi to pokaždé, ale někdy jo.
Třeba teď tu sedím asi pul hodiny a už ty stavy pociťuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Řekl bych, že to je únavou očí.
Předpokládám, že máte monitor LCD. Přesto si stáhněte jas a kontrast. Já kdybych to tak neměl nastavené tak u monitoru nevydržím.
Na monitor CRT nemohu vůbec koukat.
Moc mi pomáhájí kapky TEARS AGAIN a potravinový doplňek z borůvek. Sem tam ještě betakaroten s luteinem.

Další odpovědi
Bumbes

Je to nejspíš jasem a kontrastem monitoru. Je vhodné používat denní a noční nastavení monitoru. Některé lepší značky tuto funkci přepínání nastavení režimů dokonce nabizejí v ovládacím menu.
Doplňuji:
RE: GangstaHelper
„super jas, super kontrast“ se někdy hodí – hezký, jasný, slunečný den + absence závěsů či žaluzií…

Fallen Angel

Stlačení žaludku s očima nesouvisí. Šimrat v žaludku vás začne proto, že jak žaludek, tak svaly kolem něj jsou dlouho v jedné poloze a ještě se na ně tlačí → určitě u PC nesedíte úplně s rovnými zády ← (stejně, jako byste dlouho stála, tak vás budou bolet nohy). Doporučuji občas vstát od počítače a protáhnout si tělo základními protahovacími cviky, popř. pít (nebo sníst) něco teplého, aby žaludek začal trávit a dal se do pohybu.

Bílé fleky před očima jsou opravdu z přejasněného monitoru. Rada: Rozhodně nepracujte po tmě – rozsviťtě si k tomu třeba lampičku, aby v pokoji bylo nějaké světlo a oči neměly takový kontrast s okolím. Jezte mrkev a borůvky – jsou pro oči to nejlepší. Pokud máte přes den aspoň půl hodiny čas a možnost, tak si namočte kapesník, nahřejte ho (ne moc, ať se neopaříte) a dejte si ho přes oči – zklidní je to.

oskar

Ja mám monitor stažený na minimum,také jsem měl podobné problémy.

GangstaHelper

Třeba to s tím nemá nic společného (s tím žaludkem asi ne), ale zkuste si nastavit ten jas na méně. Já používám stále 40%, ale záleží na typu monitoru. Ze začátku (první 2 minuty) Vám bude samozřejmě obraz připadat hnusný a tmavý, oči si ale zvyknou a bude jim lépe.

Ze všech stran dneska vykřikujou „super jas, super kontrast“, ale i ten velký kontrast podle mě nedělá očím dobře.

Michal

Asi máte špatně seřízený monitor,nebo je problém někde u Vás.Doporučuji navštívit lékaře a někoho,kdo Vám seřídí počítač.U monitoru by jste měla sedět tak,aby jste nátáhla ruku a slabě se dotýkala sklaPC.