Rokio

Stává se vám často, že nějaký čin děláte s dobrým úmyslem, ale výsledek je záporný?

dodatečná otázka: V kolika procentech případů (zhruba) se vám vaše dobré úmysly nevyplatí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, to je stará pravda. Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly a každý dobrý čin je po zásluze potrestán. Statistiku si nevedu.

Další odpovědi
zjentek

A tak jistě, každý čin zdravého člověka se určitě odvíjí od dobrého úmyslu. Nebo se mýlím? No a tady se právě dostáváme k samýmu jádru otázky, pro koho bude čin „dobrej“.

hapiky

Možná to dobře vystihuje pořekadlo: Za dobrotu na žebrotu. Dělat ovšem bláznivě dobré skutky jako Ivánek je neproduktivní či pošetilé. Je paradoxní, že dobrý úmysl může také přivolat nepřízeň. Když je výsledek záporný, je to asi ponejvíce tím, že neštěstí nechodí nikdy samo(české přísloví). Umění je vědět kdy, jak a komu pomoci.

led

Ano stáva sa to aj na tejto stránke niektorým užívateľom, stačí pozorovať príspevky. Napíšu otázku, alebo odpoveď a hneď sa objavia kritické príspevky niektorých užívateľov „rypákov“, ktorí by možno nespali dobre, keby si do niekoho nerýpli.
Ale stáva sa to aj v bežnom neinternetovom živote, ale, prepáčte, štatistiku si nevediem…

klumprt

Ano. Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. Což považuju za jedno z nejpravdivějších přísloví. Ale je nasnadě, že to platí i naopak!

Kelt

Například se nemohu domluvit s manželkou, protože nepoužiji vhodná slova a pod. Ony ty podmínky nejsou ideální, jednou se například něčemu směješ, druhý den ti to vůbec nepřijde směšné a protože je tady tolik lidí a každý má své problémy, tak se nediv. Ale člověk by se neměl kvůli tomu trápit a někoho za to odsuzovat.