Kincl

Statut studenta – VOŠ – kombinované studium

Dobrý večer, nevýjde mi moje „první“ vejška po maturitě a tak bych se chtěl přihlásit „další“ září na VOŠ ale jedná se o kombinované studium (tedy dálkové) budu mít též statut studenta? V září mi bude 21.

Odpovědi
anonym

Dálkové nebo večerní studium je „studiem při zaměstnání“.
Ovšem na netu by sis mohl najít také toto:
(10.01.2011 12:11:53, SmartSissy) Studuji kombinovaně a je to takto – do 26 let máš i na kombinovaném studiu státem uznaný statut studenta, tzn. hlavně zdravotní a sociální pojištění za tebe hradí stát. Ovšem to je asi tak vše, co z toho plyne za výhody, protože na ISIC mají nárok jen deňáci, stejně tak různé slevy, vedení studentského účtu zdarma a jiné výhody pro studenty, které jsou většinou vázány právě na ISIC, pro kombinované studium neplatí. Tedy – statut studenta a z toho plynoucí státem garantované úlevy máš. Víc nic. Ale i tak dobrý, ne? reagovat zde
Email: SmartSissyinMailcz

Kincl

Děkuju moc, mě ani nejde o to abych se „ulejval“ ale jen abych věděl, jak to je.

anonym

Já to také jako ulejvání nepochopila.
Pokud byste nastoupil do práce, tak se snažte na personálním domluvit o nějaké dohodě a sepsat smlouvu, abyste mohl čerpat studijní úlevy. Lepit vše z dovolené a neplaceného volna je dost velký masakr.
Jinak ještě drobnou informaci, jako poděkování se zde používá ohodnocení odpovědí palcem a u nejlepší odpovědi můžete použít i nominaci (tou ale svou otázku uzavřete a nikdo další už Vám nemůže odpovědět – jenom do diskuze to lze)