Avatar uživatele
Kincl

Statut studenta – VOŠ – kombinované studium

Dobrý večer, nevýjde mi moje „první“ vejška po maturitě a tak bych se chtěl přihlásit „další“ září na VOŠ ale jedná se o kombinované studium (tedy dálkové) budu mít též statut studenta? V září mi bude 21.

Zajímavá 0 před 3839 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Dálkové nebo večerní studium je „studiem při zaměstnání“.
Ovšem na netu by sis mohl najít také toto:
(10.01.2011 12:11:53, SmartSissy) Studuji kombinovaně a je to takto – do 26 let máš i na kombinovaném studiu státem uznaný statut studenta, tzn. hlavně zdravotní a sociální pojištění za tebe hradí stát. Ovšem to je asi tak vše, co z toho plyne za výhody, protože na ISIC mají nárok jen deňáci, stejně tak různé slevy, vedení studentského účtu zdarma a jiné výhody pro studenty, které jsou většinou vázány právě na ISIC, pro kombinované studium neplatí. Tedy – statut studenta a z toho plynoucí státem garantované úlevy máš. Víc nic. Ale i tak dobrý, ne? reagovat zde
Email: SmartSissyinMailcz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kincl

Děkuju moc, mě ani nejde o to abych se „ulejval“ ale jen abych věděl, jak to je.

před 3839 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Já to také jako ulejvání nepochopila.
Pokud byste nastoupil do práce, tak se snažte na personálním domluvit o nějaké dohodě a sepsat smlouvu, abyste mohl čerpat studijní úlevy. Lepit vše z dovolené a neplaceného volna je dost velký masakr.
Jinak ještě drobnou informaci, jako poděkování se zde používá ohodnocení odpovědí palcem a u nejlepší odpovědi můžete použít i nominaci (tou ale svou otázku uzavřete a nikdo další už Vám nemůže odpovědět – jenom do diskuze to lze)

před 3839 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek