luci p.

Zůstane mi status studenta, když nastupuji po maturitě na VŠ?

Zdravím, na jaře jsem úspěšně odmaturovala a chystám se na VŠ, jen zápis mam až 10.9. platí mi i během těch 10 dnů status studenta? Neboli, že nebudu povina za těchto 10 dnů platit zdravotní pojištění a uhradí ho za mě stát? Nebo se musím přihlásit na úřad práce, abych nemusela platit?

Děkuji za odpověď

Statut studenta a zápis na VŠ

Nejlepší odpověď
annas

Najdete si v odkazu na článek Status studenta 2019 – do kdy jste studenty po maturitní zkoušce

https://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/sta­tus-studenta-2019-do-kdy-jste-studenty-po-ma

"Když jeden stupeň nebo fázi studia zdárně dokončíte a po prázdninách pokračujete v další, zdravotní pojištění řešit nemusíte. O prázdninách mezi maturitou a podzimním nástupem na vysokou nebo vyšší odbornou školu vám zůstává status studenta a dál za vás platí stát.

Totéž platí, když po bakaláři pokračujete v magisterském studiu. Nebo si třeba po jednom bakaláři střihnete dalšího na jiné škole. Platí tu jen zmiňovaný limit šestadvaceti let.

Jestli po prázdninách v dalším studiu pokračovat nebudete, můžete počítat jen s omezenou dobou hájení, kdy se stát ještě postará. Její délka záleží na tom, jakou školu jste právě ukončili."

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/zdravot­ni-pojisteni/313339-konec-skoly-od-kdy-platit-zdravotni-a-socialni-pojisteni-a-kde-se-hlasit