Dejvy

Status studenta na prázdniny

Jsem studentem pomaturitního studia jazykové školy, kvůli absecnci větší jak 70% přijdu o status studena na prázdniny. Po prázdninách nastupuji na vysokou školu. Chtěl bych se zeptat jestli se musím nahlásit na pracovnim uřadě a do kolika dní po ukončení statusu.
Děkuji na odpovědi
Doplňuji:
A když se nestihnu nahlásit do konce měsíce dostanu nějaké penále?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Nahlašte se na Úřad práce od data ukončení statusu studenta, nejlépe hned- do konce měsíce.

Nebo si můžete platit zdravotní pojištění přes prázdniny sama – a to si musíte zajít na zdrav. pojišťovnu.

Pokud vám, ale statut studenta neodeberou přidávám ještě vlastní zkušenost: (http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/status-studenta) – já třeba věděla až ke konci září, zda na VŠ přijata jsem nebo ne, tak jsem musela přes prázdniny na pracák a nebo si platit zdravotní pojištění sama (VZP-1080,–). Pokud se rozhodneš pro placení pojištění, tak v případě, že tě na školu přijmou, dodáš pak pojišťovně potvrzení o studiu a oni ti peníze vrátí. Pokud se rozhodneš pro pracák – řekni jim v jaké si situaci, nastává to samé – předáš jim pak potvrzení o studiu a stornuji tě na pracáku a nikde v záznamech nebude, že jsi na pracáku byla.

Doplnění: já se nahlásila na ÚP později a musela jsem si zaplatit pojištění za předešlý měsíc – ale šlo o případ, kdy statut studenta mi nebyl odebrán, jen jsem prostě nevěděla, zda ve studiu budu pokračovat nebo ne, tak jsem se musela pojistit tímto způsobem, aby, kdybych přijímačky neudělala, neměla nějaké problémy. Viz odstavec výše.

Další odpovědi
Fallen Angel

a nebo to nech plavat a jestli se dostaneš na VŠ, tak jim pošleš potvrzení,že jsi student a pokud se nedostaneš, tak tam zajdeš a doplatíš to zpětně – tak to dělám já teď, taky nevim, jestli jsem přijatá

Kájina

Pokud ti seberou statut studenta, tak se musíš do 8-mi kalendářních dnů přihlásit na pracák, pokud tak neučiníš tak si musíš sama zaplatit za každý měsíc zdravotní pojišťění cca 1000 Kč / měs. Pokud to nezaplatíš, nebo to zaplatíš se zpožděním, tak platíš penále za každý den zpoždění ( pojišťovna ti nedá vědět hned, oni si počkaj ale pak to penále je samozřejmě mastné cca 30% denně ) a nebo je ještě možnost se zaměstnat někde na brigádu-na dohodu o provedení činnosti – DPČ ( né na DPP ) a oni za tebe zaplatí pojištění. DPČ ti stačí alespoň 14 dní v každém měsíci.

1popelka1

Fallen Angel – a to je právě ono. I na úřadech v tom mají bordel! Já nevěděla, co dělat, tak jsem se tam šla raději poptat a přeposílali si mě jako horkou bramboru… nakonec mi řekli, ať se raději na úřad nahlásím, protože bych mohla mít problém s pojištěním atd., kdybych se na mgr. nedostala.

Ale slečna je na tom trochu jinak, už statut studenta nemá, takže by se měla nahlásit na ÚP a nebo si pak platit pojištění.

Statut studenta opět získá až zápisem na VŠ nebo když začíná školní rok (zimní semestr) – to si teď nejsem jistá – ale to už se může zeptat ve škole, od kterého dne bude mít zase statut studenta.