Kryšpín

Státního úředníka lze nelze postihnout, když předraží zakázku?

Jsem naštvanej na úředníky, kteří jsou pod státní službou, díky tomu si můžou dělat co chtějí, páchat škody, aniž by za to nesli následky. Jako jsme nýní svědky v případě ředitele Státního fondu za zpackanou 401 mil. zakázku. Je to normální v demokracii, neb tento názor je iluze premiéra A. Babiše.
V době různých vymahatelných mini exekucí nelze některého českého pašu za pochybení postihnout.

Nejlepší odpověď
Drap

Lze postihnout. Každý úředník má svého nadřízeného

Další odpovědi
Mc Merkurion

… to bylo a je stále, ouřada je pán, vymejšlí blbosti, jen aby dokázal, jak je důležitej, a zatím jej nikdo nepostihnul, ty kopance, a pořádný, dělaj od nepaměti …

anonym

V podstatě ne, úředník je tím málokdy vinen, o přidělení zakázky rozhodují často komise a v nich se už vina jednotlivce za akceptaci předražených služeb snadno ztratí (viz princip kolektivní nezodpovednosti), navíc tyto komise si vždy nejvíc hledí toho, aby jim ze zakázky vevyplynula žádná povinnost či starost, takže je pro ně nejdůležitější, zda dodavatel nabízí pojistku na urednickou blbost v podobě plné a pokud možno nikdy nekončící technické i uživatelské podpory, to logicky cenu jen nasobně zvyšuje, zadavatel obvykle ani nepředpokládá, že jeho vlastní IT oddělení by bylo schopno cokoliv z toho zajistit. O predrazenosti tak často rozhodují už tyto přemrštěné požadavky výjimečně v kombinaci s oslovení jen několika málo renomovaných firem bez otevřeného výběrového řízení a s tímto materiálem se pak už nedá dosáhnout dobrého výsledků, pokud zakázku rovnou nezrušíte.

Mc Merkurion

@Drap: jenže tím většinou bejvá zase ouřada, jen se podívej, kolik toho stát pro***bal díky úřadům, a kdo za to byl potrestanej ??? nepamatuju si nikoho, žádnýho úředníka !!!