mikik

Poradíte, jak je to se státním příspěvkem v uvedeném případě?

Dobrý den.Potřebuji radu ohleedně státní podpory.Jsem zaměstnán u firmy a moje matka je ve třetím stupni a pobírá příspěvek na péči.Naše firma nemá pro mě práci ale propustit mě nechde pro nadbytečnost.Musím podat výpověď?Budu mít já nárok na nějakou podporu?A jestli ano jak se vypočítává?

Odpovědi
ivzez

Nepřiděluje-li Vám zaměstnavatel práci ve sjednaném rozsahu,
jde o překážku na straně zaměstnavatele, za kterou Vám náleží
náhrada mzdy ve výši průměrného výdělku.

Můžete zaměstnavatele písemně vyzvat k nápravě.
O tom, jestli dá, případně z jakého důvodu dá zaměstnavatel
zaměstnanci výpověď, rozhoduje on.

Vy výpověď dávat nemusíte.

Vzhledem k tomu, že máte mzdu za práci nebo
náhradu mzdy za překážku v práci se mi nejeví
moc pravděpodobné, že byste „dosáhl“ na některý příspěvek od státu.

Příspěvek na péči, který pobírá Vaše matka, nijak nesouvisí s Vaší situací.