dannero

Státní dluh.Komu vlastně dlužíme těch 1,385 bilionu?

Zaráží mě fakt,že prakticky není žádný stát ani země co by neměla obrovské dluhy.kdo je tedy ten megaboháč co půjčuje všem těm státům?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Komu vlastně Česká republika dluží?
K získání peněž do státní poklady Česká republika vydává státní dluhopisy – obligace, které musí později splácet (v pravidelných měsíčních splátkách), v podstatě se jedná o úvěr. Je zde otázka, kdo tyto dluhopisy vlastní? Mohou to být např. soukromé zahraniční i tuzemské banky, ale také různí zahraniční podnikatelé a další majetní lidé (miliardáři) z různých částí země – přímé půjčky. Co takhle prodávat státní dluhopisy samotným občanům Česka? Nebo se to už dokonce děje? Že bych taky nějaký ten dluhopis koupil a dlužil tak sám sobě? Ne, ne to raději ne .....

Zdroj: http://czblog­.cz/verejny-dluh-ceske-republiky-vzrusta-komu-vlastne-dluzime/

Další odpovědi
mosoj

Nevyznám se v makroekonomice. Ono se to doslova tak jak známe pojem dluh zřejmě brát nedá. Je to o hodně složitější.
Ale hodně velcí věřitelé jsou, světe div se, Rusko a Čína.