Reezo

Jak je možné, že státní dluh je stále vyžší??

Jak je možné, že v roce 2000 byl státní dluh : 289 miliard korun.
Státní dluh na konci roku 2013 je státní dluh : 1 751 miliard ko­run.

Vysvětlí mi někdo proč lidi stále dokola volí ty stejné lidi do vlády, kteří přívádí tuto zemy na buben stále více?

Odpovědi
Psychotic

Nárůst HDP za tu dobu o nějakých 340%,… Dluh narostl asi o 650%, to není o tolik víc. Navíc stále se neblížíme k žádné šikmé ploše, v současné době je dluh 46% HDP. Kupříkladu Slovensko má 51%, Rakousko 64%, Itálie 114% a jejich ekonomiky se (zatím) nehroutí. Zkrátka prosím nech číslíčka ekonomům a nestarej se. Já sám nejsem žádný expert, ale ty čísla, cos uvedl, jsou zavádějící a senzacechtivé.

Lidé neustále volí ty samé lidi stále dokola, protože je reálná šance, že ti jiní budou horší. Tak raději odfiltrováváme z těch současných ty nejhorší a dáváme na jejich místě šanci jiným. Stejně, jako funguje každý demokratický stát. Kdybychom vykopli všechny najednou, byl by neskutečný chaos. Stejně pořád říkám, že potřebujeme stabilní vládu, je jedno jestli levice nebo pravice.

Dochy

Pokud se nemýlím, tak vposlední době se vláda měnila až příliš často.
A můj názor je: Víc než konktétní program vlády nám škodí odezdikezdismus. Ať už se vláda rozhodne šetřit nebo financovat nějaké programy na zvýšení zaměstnanosti apod. je téměř jedno, pokud se to udělá dobře a dokončí se to (i když sám preferuji spíš to šetření). Ale to, že se začne s nějakým programem, kterej se během dvou let ani pořádně nerozeběhne a pak přijde ‚nová‘ vláda, která vše zastaví už jen proto, že to prosadili ti druzí a začne zas od začátku s jiným programem nás:

  • Stojí spoustu peněz za nastartování programů, které neměli ani příležitost fungovat
  • Ničí důvěru v zemi, zákony a vládu, protože každou chvíli platí něco jiného a lidé ani nemají čas se přizpůsobit.

Stano Zaječí

Protože se stále rodí hodně cikánů a každý dluží a nemaká.