josefosmy

Statistika manželství v ČR ???

Zdravím všechny, potřeboval bych nějakou objektivní statistiku kolik lidí v ČR je svobodných a kolik je jich v manželství, popř. má přítele/přítelkyni… Koukal jsem na ČSÚ, ale tam nic otomto tématu není. Děkuji za odpovědi..
Doplňuji:
Dodám, že nepotřebuji přesné číslo..uvítám i nějaký odbornější odhad..Třeba 1/3 obyvatelstva je svobodná???

Nejlepší odpověď
Fidel

Tady máš graf od ČSÚ (čes. stat. úřadu):
http://www2.czso­.cz/csu/cizin­ci.nsf/tab/5E003A­C7CE

Je tam to, co potřebuješ (přesná čísla dole v excelovým souboru).

Jinak obecně:

Do 29 let věku převládali v populaci ČR lidé, kteří ještě nevstoupili do manželství. Ve věkové kategorii 30–34 let byla již jen čtvrtina žen svobodných, v případě stejně starých mužů byl podíl svobodných téměř dvojnásobný.
V případě žen získavají nadpoloviční většinu vdané poprvé ve věku 29 let. Ženatí získávají nadpoloviční převahu až u mužů ve věku 35–39 let.
Nadpoloviční většina žen žije v manželství do 69 let věku. První věkovou kategorií, kdy podíl ženatých u mužů klesne pod 50 %, je věk 90–94 let.

Další odpovědi
tom004

Teprve nedávno skončilo sčítání obyvatel.Třeba se potom dozvíme něco i z toho co potřebuješ. 🙂