CTTON

Stát vymírá, je to pravda?

Údajně lidé mají málo děti na ženu, což znamená nízkou porodnost, pokud má žena v průměru méně než 2,1 děti tak stát vymíra. Je to pravda?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Drap

Ano

Ano, je to už dlouholetý trend v celé Evropě.

Další odpovědi
Edison

Ne

Sát ne. Stát je dostatečně „obohacován“ přistěhovalci. Národ vymírá.

Pepa25

Ne

Počet obyvatel ČR vytrvale roste, viz odkaz

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/ak­tualni-populacni-vyvoj-v-kostce

led

Ano

A – Štatistika je veda, ktorá v teorii matematicky popiera skutočnosť
B – Štatistika je veda, ktorá v teorii matematicky potvrdzuje skutočnosť
Štatisticky tvrdenie vo vetách A B plne popiera a potvrdzuje skutočnosť.

Obidve odpovede A/B sú štatisticky správne…

Lgee

Ano

Butters_xD

Ano

da ny

Ne

Národy, zejména vyspělých zemí západní společnosti „vymírají“.
Rodí se méně dětí.
Je to přece naprosto logická, přirozená věc.
Ty tam jsou časy, kdy se v rodinách evropských zemí rodilo 5, 8, 10 a více dětí.
Což bylo ještě celkem obvyklé do 50. let minulého století, zejména v chudých, méně vzdělaných rodinách. Šlechta kdysi nebyla výjimkou. 🙂
/jsme se učili na 1. stupni ZŠ ve Vlastivědě/

„Stát je základní územní mocenská jednotka, instituce (či organizace) disponující mocí vládnout, soudit a vytvářet zákony společnosti (státu). …“ (wiki)

Ametyst

Tady si někdo úspěšně plete stát a vládu.

Pepa25

Vláda vymírá? 😉 Nejprve většina ignoruje fakta (ČR fakt nevymírá) a teď jste tomu nasadila korunu …

CTTON

Dráp – a co s tím stát hodlá dělat?

zjentek

Stát aktuálně vymírá na covida a tentýž stát hodlá národ tímtéž covidem promořit. Máš lepší řešení?

A k tvý otázce: Kdyby lidstvo jako celek vymíralo, nemáme tady covida vůbec! Příroda má vyšší inteligenci než my, i když si to neradi připouštíme. Kdo to pochopil a ví, nemá strach. kdo to neví, moc inteligence od přírody nepobral. Přesto se mohl „něco někde naučil“ a klidně se také může umět pěkně vyjadřovat. Není problém…

Edison

Zjentku, nevyvolávej paniku!!! Stát nehodlá nic a nikoho promořit!!! To hodlá udělat virus!!! A udělá to, protože zadupat do země ho nemůžem!!! Jde jen o to, jakou rychlost mu dovolíme, chápeš?

Lgee

Jo a už tu nepíšu blbosti, už sem přestal, ale na tohle musím reagovat.

Lgee

Nicméně je úplně jedno, zdali umře ČR na koronavirus, pokud stát není nic ochoten dělat pro zvýšení porodnosti nemá to absolutně žádný smysl.