Avatar uživatele
Patrik76

Stat chce platit narkomanum lecbu co si otom myslite?

Me to prijde nespravedlivy ale zajima mi vas nazor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, hanny 2 před 4481 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Ti,kteří si svého zdraví neváží,by si podle mého měli spíš připlácet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jendahun

Taky mě to ráno vytočilo.Důchodci nemají na léky,u doktora platíme i za vzduch a hajzlům budou hradit léčbu.Suwo promiň, nesouhlasím s Tebou.Ti co projdou těmito sanatorii,se vrací zpět k drogám po nějaké době zase.Možná ne všichni.Nevěřím tomu,že si feťák z ulice platí zdravotní pojištění.Já jsem kuřák,roky nemarodím a na poslední pomazání od doktorů(až budu mít raka)si naspořím.Ti bohatí feťáci z vyšší společnosti a uměleckých kruhů si to můžou zaplatit sami.Feťák je potencionální nebezpečí pro společnost,já kouřím tam,kde nikoho neohrožuji.Jsou to nebe a dudy,to se nedá srovnávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Je to tak , a nejen že chce, ale už dávno platí, včetně různých podpůrných center atd. Vždyď to z daní utáhneme, a pokud bude chybět tak vybereme víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

V tomto státě není dovoleno aby si běžný lid něco myslel. Stačí jednou za 4 roky aby došel do volební místnosti a vhodil díky řádnému promytí mozku do urny ty správní lístky.
Narkomanům první léčbu hradit ano. Druhou už ne. Ale nevím co s nimi aby neškodili.
Stejně tak by stát a pojiš´tovny neměli hradit alkoholikům a kuřákům léčení, respektive měli by nést nějakou spoluodpovědnost.
Obdobně i ti co si své zdraví zničí nepřijatelným rizikem. Myslím ty různé rádoby kaskadérské kousky apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SeptikB

Asi vás moc nepotěším, ale stát dokonce platí i prevenci chorob mezi narkomany. Odůvodňuje se to tím, že když se koupí čistá jehla za 10 Kč, vyjde to levněji než léčení žloutenky (příklad). Vzhledem k nelegálnosti drog je to podle mě spíše špatným příkladem.

U léčby narkomanů bych potřeboval znát konkrétní procento úspěšnosti. Podle toho bych se rozhodl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

To je těžké soudit, dokud se s podobnou situací člověk nesetká osobně. Já jsem to pochopila tak, že stát hradí jen v případě, že dotyčný nemá na další léčbu peníze. Když budeme spravedliví, tak stát hradí léčbu i u nemocí, které jsou následkem kouření, nebo alkoholu ( plíce, játra, ledviny, srdce…), jen se o tom tak nepíše.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek