bolak

Šťastný konec? Nebo jak byste to nazvali?

http://www.no­vinky.cz/krimi/281402-jsem-bratrovi-vdecny-ze-zabil-kruteho-otce-a-macechu-rika-muz-z-tymakova.html

A kdybyste měli patřičné vzdělání a stanuli v roli soudce, jaký trest byste dotyčnému udělili?

Nejlepší odpověď
anonym

Trest za násilnou vraždu je daný, Umlátit dva lidi sekyrou nelze ničím omluvit. Pokud se skutečně jednalo ze strany otce a jeho manželky o týrání, začalok němu docházet v době, kdy byli chlapci (jeden z nich budoucí vrah) na prahu dospělosti a mohli využít včas zákonných možností k nápravě. K vraždě došlo až když spolu příbuzní ani nesdíleli společnou domácnost . Celkově se mi okolnosti případu moc nezdají. Pachatel se přiznal až dva měsíce po vraždě, jeho bratr s ním držel „basu“, velmi podivuhodné…

Další odpovědi
manon

Nazvala bych to celé velkou lidskou tragédií – ze všech úhlů pohledu.
Doplňuji:
Až vyšetřování může podat lepší obraz skutečnosti, protože prozatím je možné oboje – že to, co tady čteme je pravda – pak bych jako soudce použila veškeré zákonné možnosti pro využití polehčujících okolností a zmírnění kvalifikace a pod.
Existuje tady ale pořád možnost, že to, co čteme, pravda není. Čili nejde zatím soudit. Uvidíme.

anonym

Nač vykrádat cizí černou kroniku, když už má vítězný příspěvek za masové účasti, oproti pár zdejším, kteří si to už nejen mohli přečíst, ale i reagovat u originálu, viz citace:
Pavel Šívr ml., Plav
Sobota, 13.října 2012, 05:06:11 | Souhlasím | Nesouhlasím | +1655
„Pokud má ten kluk pravdu, tak snad selskej rozum pana soudce zvítězí nad
otrockým dodržováním zákomů státního zástupce.“

P.S. „Patřičné vzdělání“ tu mají všeho všudy 3 uživatelé (např. standa), kteří dnes mají toliko spící profily, takže by každý jen amatérsky střílel od boku, což je naprosto k ničemu. (I buldočí obhájce by měl co dělat, aby to uhrál na sníženou příčetnost a polehčující okolnosti může poskytnout pouze znalecký posudek psychologa).

Alesh

Pokud vycházím z premisy, že žijeme v právním státě, pak bych se toho samozřejmě musel držet. Naše společnost má pro každý trestný čin nějakou škálu trestů. Pro tento typ je to samozřejmě nepodmíněné odnětí svobody v nějakém rozsahu. Je potřeba ten případ dobře prozkoumat, vyslechnou obžalovaného a přihlédnout ke skutečnostem, které ho k tomu vedly. Asi by měl dostat dolní sazbu. Podrženo sečteno, vražda je vražda a rozhodně to takto řešit neměl, trest zasluhuje.

bolak

Dr.Axl: běž spát prosimtě