vlkadam10

Starý židovský hřbitov

Víte o něm něco zajímavého a užitečného nebo něco co by se z jeho historie nedalo vynechat? Dost by se my to hodilo. DĚKUJI vlkadam10

Nejlepší odpověď
SINGO

Vím jen to, co ví wiky…

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sta­rý_židovský_hřbi­tov

Další odpovědi
beer

Nevím, který máš na mysli, proto se podívej sem:
http://www.go­ogle.cz/search?q=Star%C3­%BD+%C5%BEidov­sk%C3%BD+h%C5%99bi­tov&sourceid=i­e7&rls=com.mi­crosoft:cs:IE-ContextMenu&i­e=&oe=&rlz=1I7AD­FA_cs&redir_es­c=&ei=CgcYT8w58v­vhBL-GkMIN#pq=star­%C3%BD+%C5%BE­idovsk%C3%BD+h%C­5%99bitov&hl=cs&cp­=5&gs_id=i&xhr=t&q=Star%­C3%A9+%C5%BEi­dovsk%C3%A9+h%C­5%99bitovy&pf=p&scli­ent=psy-ab&rls=com.mi­crosoft:cs%3A­IE-ContextMenu&rlz=1I7AD­FA_cs&source=hp&pbx=1­&oq=Star%C3%A9+%C5%BE­idovsk%C3%A9+h%C­5%99bitovy&aq=f&a­qi=&aql=&gs_sm=&gs­_upl=&bav=on.2,or­.r_gc.r_pw.,cf­.osb&fp=b0567ac­275176919&biw=1016&bih=6­51

hanulka11

Byl založen v první polovině 15. století a spolu se Staronovou synagogou patří k nejvýznamnějším zachovalým památkám pražského Židovského města. Nejstarší náhrobek, náležící učenci a básníkovi Avigdoru Karovi, pochází z roku 1439. Na hřbitově se pohřbívalo do roku 1787. Dnes se tam nachází téměř 12 000 náhrobních kamenů, avšak počet pochovaných byl jistě vyšší. Hřbitov byl v minulosti několikrát rozšiřován. Přesto jeho plocha nestačila a na místo se navážely další vrstvy zeminy. Předpokládá se, že na hřbitově se nachází několik pohřebních vrstev nad sebou. Malebné shluky náhrobků z různých dob vznikly vyzdvižením starších náhrobních kamenů do horních vrstev…

dál se dá číst v odkazu

Zdroj: http://www.je­wishmuseum.cz/cz/czce­metery.htm