maruš

Starší pečivo.

Prosila bych o radu,jak zpracovat starší,ne ještě tvrdé pečivo,rohlíky a housky.Mimo knedlíku,žemlovky a potom strouhanky nevím,na co by se ještě dalo použít.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Třeba nádivku do kachny, ale postačí i do kuřete.

Další odpovědi
benaja

Davam myslivcum pro dokrmovani lesni zvere.

hanulka11

Udělejte si rychlou a levnou dobrotu, chléb či pečivo namočit do rozšlehaného vajíčka osmažit na pánvi z obou stran , potřít hořčicí a obložit rajčetem paprikou, cibulí.
Nebo nakrájet pečivo na kostičky a na cibuli orestovat a zamíchat s vajíčkem ,ˇ/udělat takové jakoby knedlíky s vajíčkem/ Je to moc dobré.
Je dobrý i zeleninový salát s krutonky z pečiva. Jednoduše ho osmažte nakrájené na pánvi a šup s tím na salát

hanjimka

Dělám rohlíkovou pizzu.Těsto podle receptu a na ni co dům dá.Salaám,šun­ku,kabanos,pa­prika,rajče,ci­bule,olivy,pros­tě co kdo má rád nebo má v lednici.Vše posypat sýrem a dopéct.

Zdroj: http://recepty­.vareni.cz/roh­likova-pizza/

myšpulín

Ze staršího chleba chlebový bramborák – Chléb namočíme do mléka a rozmačkáme. Přebytek mléka vymačkáme, přidáme jedno nebo dvě vejce podle množství. Ochutíme jak jsme zvyklí u bramboráku – sůl, česnek, majoránku atd. Pokud je těsto moc řídké, přidáme trošku strouhanky a smažíme jako bramboráky.

Elk

Pokud se jedná o rohlíky, dám je na 15 sekund do mikrovlnky a jsou výborné jako z pece, ale musí se hnez sníst.

Arni

Není to přímo odpověď na otázku, ale malá rada. Pečivo které zbude, nenechat okorat a ztvrdnout, ale šoupnout na mrazák. A pak podle potřeby, jak už tu bylo napsáno, na chvilku do mikrovlnky. A máte ho téměř jak čerstvé. Je to odzkoušeno.
Na Slovensku jsem zažil, že starší pečivo pokapou mlékem, posypou skořicí a cukrem a dají na chvíli do trouby. Kupodivu, ale bylo to zajímavé a k jídlu.

elektrikář

Jako študáci jsme dělali studenský řízek. Rohlíky se nakrájejí na kolečka osmaži,po jedné straně, otočí a zalijí rozšlehaným vejcema a nechají vejce ztuhnout.