Děkuji

Stari alkoholu pridava na cene?

Dobry den, chtel bych se zeptat, zda stari alkoholu pridava na cene? Pokud si koupim treba kvalitni cognac 15y, a bude mi lezet v kvalitnich podminkach ve sklepich 10 let, tak zda to navysi cenu? Dekuji moc!

Odpovědi
Kepler

Pro kvalitu a cenu koňaku má rozhodující význam doba zrání v sudech, ne doba skladování v lahvích. Možná by nabyla na ceně nějaká speciální edice vyrobená v malém počtu. U vína je to jinak, to v lahvích stárne k dokonalosti. Zvláště cenné jsou dobré ročníky z věhlasných vinic.

Klaproth

Skladování v lahvi nezvýší kvalitu, předpokládám, že ani cenu.