Mirdas

Jak a kde prodávat staré věci??

Zda narazíte po předcích na staré věci které nevyužijete, ovšem pro sběratele mohou mít velkou cenu, jak je nabídnout?

Přes klasickou inzerci?
Kde nechat odhadnout ( hudební nástroje, mince, nábytek, staré přístroje a podobně ) ?
Samozřejmě od odborníka, ovšem důvěryhodného aby nenabízel jen zlomek skutečné ceny.

Aukce klasická ?
Jak funguje elektronická aukce?
_

Doplňuji:
Lze někde vyhledat doporučení na slušného znalce ?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Sběratelské burzy.

Další odpovědi
anonym

zkuste aukro.cz

ReHu

Vím, že na aukcích bývá cena mnohdy podceněná. Lépe je se poradit ve vyzkoušeném starožitnictví. Osobní doporučení je asi nejlepší.
Doplňuji:
To netuším. Poptej se po známých. Dobrých. Má kamarádka kdysi v jednom starož. pracovala. V Pze, tak zná majitele a ví co a jak.

briketka10

dědila jsem po tetě a na půdě
našla spoustu starožitností po
dědovi dala jsem je na aukro
do kolonky starožitností nafotila
a všechny se prodaly :)
s tím, že jsem napsala dědictví a
nabídněte cenu s kupci smlouváte o
ceně, když se vám nelíbí prodáváte
dál..
měla jsem inzerát i na bazos.cz

Karel Brož

Tak já mám třeba osobně docela blízký vztah s různými druhy starožitností, a proto každému známému vždy radím – až půjdeš protřídit půdu nebo třeba sklep, rozhodně nic nevyhazuj a dovez to někomu, kdo se v těchto věcech vyzná. Sám jsem takto získal velice cenné součásti mé sbírky, další jsem nakoupil například ve starožitnictví https://www.an­tikart.cz/ 🙂

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

zzzzz

Zadarmo tak, že obejdeš alespoň deset starožitníku, ta nejvyšší cena se bude blížit realitě.

Za peníze tak, že si necháš udělat znalecký posudek.

Existují i katalogy mincí atd. Podle určení se pak dá odhadnout cena třeba i v zahraničí. Jinak u těch mincí sleduj kolik bylo vydáno kusů, a zda zrovna ten tvůj kus nemá nějakou výrobní vadu, to je pak terno.