Avatar uživatele
Mirdas

Jak a kde prodávat staré věci??

Zda narazíte po předcích na staré věci které nevyužijete, ovšem pro sběratele mohou mít velkou cenu, jak je nabídnout?

Přes klasickou inzerci?
Kde nechat odhadnout ( hudební nástroje, mince, nábytek, staré přístroje a podobně ) ?
Samozřejmě od odborníka, ovšem důvěryhodného aby nenabízel jen zlomek skutečné ceny.

Aukce klasická ?
Jak funguje elektronická aukce?
_

Doplňuji:
Lze někde vyhledat doporučení na slušného znalce ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, zzzzz před 3674 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Sběratelské burzy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

zkuste aukro.cz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ReHu

Vím, že na aukcích bývá cena mnohdy podceněná. Lépe je se poradit ve vyzkoušeném starožitnictví. Osobní doporučení je asi nejlepší.
Doplňuji:
To netuším. Poptej se po známých. Dobrých. Má kamarádka kdysi v jednom starož. pracovala. V Pze, tak zná majitele a ví co a jak.

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

dědila jsem po tetě a na půdě
našla spoustu starožitností po
dědovi dala jsem je na aukro
do kolonky starožitností nafotila
a všechny se prodaly :)
s tím, že jsem napsala dědictví a
nabídněte cenu s kupci smlouváte o
ceně, když se vám nelíbí prodáváte
dál..
měla jsem inzerát i na bazos.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Karel Brož

Tak já mám třeba osobně docela blízký vztah s různými druhy starožitností, a proto každému známému vždy radím – až půjdeš protřídit půdu nebo třeba sklep, rozhodně nic nevyhazuj a dovez to někomu, kdo se v těchto věcech vyzná. Sám jsem takto získal velice cenné součásti mé sbírky, další jsem nakoupil například ve starožitnictví https://www.an­tikart.cz/ 🙂

Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2271 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Zadarmo tak, že obejdeš alespoň deset starožitníku, ta nejvyšší cena se bude blížit realitě.

Za peníze tak, že si necháš udělat znalecký posudek.

Existují i katalogy mincí atd. Podle určení se pak dá odhadnout cena třeba i v zahraničí. Jinak u těch mincí sleduj kolik bylo vydáno kusů, a zda zrovna ten tvůj kus nemá nějakou výrobní vadu, to je pak terno.

před 3674 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování