Kazatel

Stará se stát o své občany, když perspektivní a nadějné mladé muže posílá umírat do války za bůh ví čí zájmy?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Proto už se demonstruje, že “stát” se dávno nestará. Nemusel by se starat, kdyby vláda nastavila podmínky k životu v dostatku, nikoliv nadbytku, a nevyváděla blbosti, kdy motá ideologii do ekonomiky. Evidentně nepracuje pro naše zájmy, když posílá bojovat naše vojáky za cizí zájmy do kdovíjakých zemí, např. bývalých francouzských kolonií. Požadavek důstojného života v dostatku je snad v 21. století přiměřený. Vypadá to ale tak, že cílem je lidi ožebračit, aby se pak plazili pro státní almužnu, a vládě zobali z ruky.

Další odpovědi
paul1

No nevím, který stát je myšlen. Pokud tento, tak kdoví, jak se to všechno vyvine. Tam ale posílají i starší lidi, prý i takové před důchodem:

Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/politi­co-usa-jaderne-zbrane-moskva-valka-na-ukrajine-putin.A220928_162­706_zahranicni_pitt