annas

Stará moudra v novém kabátě M. Huptycha. „Je zápal mozkových blan příslibem, že nám to bude v hlavě lépe zapalovat?“

  1. „Pokud vám někdo podkuřuje, zamyslete se, co by si dotyčný přál, aby se vám vykouřilo z hlavy?“
  2. „Může se prázdná hlava pyšnit tím, že v ní přebývá paní Ozvěna?“
  3. „Když se nám pletou myšlenky jako pomlázka, vykoledujeme si leda pár facek?“
  4. „Myslíte, že výkon mozku se neměří v koních, ale v koninách?“

http://www.hup­tych.cz/data/2018/HO­DINKY_s_ohn%CC%8Cos­trojem.pdf

--
Obrázek
https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2016/11/01/08/16/bra­in-1787622_960_720.jpg

Nejlepší odpověď
johana 56

S přihlédnutím k množství dostupných informací je možné zjistit, že zápal mozkových blan nic neslibuje, spíš hrozí totálním vyhořením.
„Podkuřování“ /pochlebování/ většinou zavání manipulací za účelem vlastního prospěchu toho, kdo podkuřuje…
Paní Ozvěna přebývá ve volném prostoru. Anatomie dokazuje, že žádná hlava prázdná není.
Ocitnout se v roli fackovacího panáka se asi nelíbí nikomu. Pokud pomlázku neplete sám pan Alzheimer, stačí krátkodobé vypnutí myšlenek a relaxace.
Výkon mozku se těžko srovnává s dostihy, i z nejlepšího favorita může za Taxisem zůstat jen konina…

Další odpovědi
Drap

Myslím že ne. Spíše to může být příslibem, že to bude naopak.
1,Těžko říct, z některé hlavy se už nemá co vykouřit.
2. Myslím, že ani a ozvěna tam neni.
3. Může se o i stát. Míchat jednotlivé myšlenky také nebývá dobré.
4. U některých určitě.

Kepler

Pan Huptych je (nebo byl?) kvalitní autor aforismů, zdá se 🙂. Když už jsme u té hlavy, přidám taky něco k lepšímu, i když to aforismus není:
Blondýna si stěžovala na ukrutné bolesti hlavy. Doktoři si nevěděli rady, až je napadlo udělat CTéčko. Koukali na to jako péro z gauče: na snímcích nic nebylo, až na jedno jediné vlákno. Tak usoudili, že to může být jediná příčina, udělali trepanaci lebky a vlákno přestřihli. No, a co se nestalo: blondýně upadly uši!