Stanovená pracovní doba

Dobrý den,
máme zaměstance s 12ti hod směnami, pracují dva dny a dva dny volna.
Mají nerovnomě rozvrž.prac.dobu. Vychází to tak, že v jednom týdnu odpracují 3×12 t.j 36hod a v druhém týdnu 4×12 t.j. 48 hod.
Vyrovnávací období máme 13 týdnů.
Průměrně odpracují 42 hod týdně.A teď otázka.
Mohu použít tento počet hodin, k výpočtu počtu směn ve vyrovnávacím období (42×13 t.j. 546hod)?
Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Nemůžete.

Moc nerozumím proč potřebujete spočítat „počet směn“…

Podle mého názoru jde ´jen´ o případný počet přesčasových hodin, které by se měly spočítat takto:

  1. fond pracovní doby za vyrovnávací období:

13*40 hod = 520 hod.

  1. skutečně odpracovaný počet hodin:
  • pokud začíná ´krátký´ týden, tak po 13.týdnech krátký týden i končí a počet hodin = 540
  • následující vyrovnávací období začíná i končí ´dlouhým´ týdnem, takže odpracováno bude 552 hod

V jednom případě bude zaměstnanci náležet proplacení 20 hod. přesčasů, ve druhém případě 32 hod.