modnar

Jsou v Česku (či na Slovensku) několikadenní stezky přes lesy a hory, kde si kdykoliv můžete postavit stan a přenocovat?

Dobrý den, zajímalo by mne, zda jsou v Česku (či Slovensku) několikadenní stezky přes lesy, hory kde si kdykoliv můžete postavit stan a přenocovat. Už jsem trochu hledal, ale nic moc jsem nenašel, také by mne zajímalo, jestli nějakou zkušenost nemáte vy.
Už dlouho toužím po nějaké delší túře, kde nejlépe nenarazíte na moc lidí 😁

edit:
Supr, díky moc. Jen by mne zajímalo, jak poznám oblast, kde je stanování zakázané, může se stát, že nenarazím na žádnou varovnou ceduli či cokoliv jiného, a co potom. Navíc, snad každý les pole nebo louku někdo vlastní, tak mám opravdu strach, aby mě pak za to někdo nezažaloval, kdyby na to přišel 😁 Bordel bych za sebou v životě nenechal. Moc se v tomto fakt nevyznám

Nejlepší odpověď
Drap

V celá republika, podobně je na tom i Slovensko, je plná stezek kde neni problém přespat. Nikdy jsem s tím neměl žádný problém, a mohu říct, že spoustu vícedenních podobných akcí jsem absolvoval a doufám, že ještě absolvovat budu. Stačí se pouze troch vyznat a chovat se tak jak je třeba.

Další odpovědi
Klaproth

Oblasti, kde tři dny nepotkáš živáčka u nás stále kupodivu jsou. S legálním stanováním ve volné přírodě je to trochu ošemetné, téměž vždy narazíš na nějaká legislativní omezení (lesní zákon, zákon o ochraně přírody a krajiny, soukromý pozemek, CHKO, NP apod.).

Z vlastní praxe: pokud se nebudeš chovat jako hovado (řev, odpadky, velký oheň) a při případné kontrole budeš pokorný a asertivní (placatka něčeho ostřejšího vždy uvolní atmosféru), tak třeba v horském prostoru JV od Kaplice můžeš stanovat bez problémů klidně i 7 dní. Vyzkoušeno!

Kepler

Stanovat se dá všude, kde to není zakázáno a na soukromých pozemcích s laskavým svolením majitele.

Lamalam

Žádné zákazové cedule neočekávej. Táboření ve volné přírodě je v ČR zákonem zakázané ve všech národních parcích, CHKO a přírodních rezervacích. Všude jinde záleží na tom, jak se s majitelem pozemku domluvíš.
Zbytečně to řešíš, každoročně jezdíme na pár dní pod stan do volné přírody do prostoru Kraslice, Přebuz, Nejdek. Nikdy si nás nikdo ani nevšiml.