Muffz

Stane se v budoucnu ze spolku „Společně pro Česko“ politická strana / hnutí?

Třeba to někomu uniklo, třeba ne. Pan Drahoš chce zůstat v podvědomí občanů (zřejmě do příštích prezidentských voleb, aby zvýšil svou šanci na úspěch) a založil spolek „Společně pro Česko“. Tento spolek má být údajně apolitický, což samozřejmě myslícímu člověku musí přijít humorné. Ale budiž.
Myslíte si, že (ač to teď popírá) by za pár let z tohoto spolku mohla vzejít nová strana / hnutí, které by byl předseda, a posadila se na stranu vedle ODS a TOP09, s kterými by vytvořili silně pravicový blok jako velkou palebnou sílu proti ANO? U prezidentských voleb jsme byli svědky, že lidé jsou schopni p. Drahoše volit i bezdůvodně, takže bych se nebál (resp. spíš bál) toho, že by nedostal dostatečné množství hlasů do sněmovny, ba i by možná převýšil ODS.

A když už by strana vznikla, neměla by změnit název? SPD, SPO, teď SPČ. Těch SP by už bylo asi moc.

Nejlepší odpověď
annas

Zakladatel spolku Jiří Drahoš uvádí, že "našel dvě cesty, jak zůstat ve veřejném životě. Kromě kandidatury do Senátu na podzim v Praze 4 zakládá i spolek Společně pro Česko. „Formálně to bude spolek otevřený, apolitický,“ řekl Drahoš. Zakládá ho spolu s kolegy z prezidentské kampaně Jakubem Kleindienstem a Alešem Novákem.

Lidé chtějí být aktivní, nechtějí být pasivní ve smyslu ´jednou za pět let odvolíme´. Chceme ukázat, že tento stát nejsou jen nějací podivní mafiáni,“ uvedl k založení spolku Drahoš.

Nikdy nepočítal s tím, že by zakládal novou politickou stranu. „V tuto chvíli je jich dostatek, problémem je spíše jejich spolupráce,“ řekl bývalý předseda Akademie věd. Spolek na rozdíl od strany či hnutí nemůže kandidovat ve volbách." atd.

Více se dovíte v odkazu z 20. 3. 2018

Zdroj: https://zpravy­.idnes.cz/jiri-drahos-spolek-spolecne-pro-cesko-politika-senat-pcv-/domaci.aspx?c=A180320­_111158_domaci_kop

Další odpovědi
Drap

Líbí se mi ta myšlenka založit apolitický spolek a přes něj dělat politiku. Na to musí být velká myšlenka.

ivzez

Obávám se, že pan Drahoš nebyl až tak výrazná osobnost, aby se
Čechům dostal do podvědomí. Neměl jste na mysli spíše povědomí?

Co říkají stanovy spolku? Jaké má ambice? Z toho by se snad
(?? neznám je) dalo odhadovat, kam by v budoucnu mohl směřovat.

Pana Drahoše spousta lidí volila „proti Zemanovi“. Pokud by proti
p. Drahošovi stál jiný kandidát, nejspíš by pan Drahoš dostal hlasů méně.

Kdyby se pan Drahoš rozhodl kandidovat do poslanecké
sněmovny, neměl by podle mne moc šancí na úspěch.
Nemá žádný program a „jenom“ se slušností se neprosadí.
(= Musel by na sobě hodně zapracovat.)

autacek

Při zakládající tiskovce jsem nějak z úst pana Drahoše sice opět opakovaně slyšel, jak je Zeman špatný, nezapomněl ten pán, že je již po volbách? A nějak jsem přeslechl, z čeho že chce tu svoji taškařici financovat. Tak že v tom poněkud stále cítím jakousi snahu o alespoň částečnou záchranu zmařené investice sponzorů, aby se mohlo ovlivnit alespoň ještě něco přes senát.

Muffz

annas – článek jsem četl, ale při těchto situacích nevěřím prvotním rozhodnutím, proto se ptám na osobní názor lidí. I Andrej před několika lety tvrdil, že do politiky nechce, a teď je předsedou nejsilnější politické strany v ČR.