bolak

Stane se někdy zvířatům v divočině, že třeba nemůžou usnout?

Nebo že jeden den prostě sami od sebe nejdou spát, protože maj zrovna něco lepšího na práci?

Nejlepší odpověď
beer

Každý druh v přírodě má svůj biorytmus a jím se striktně řídí. Biorytmus zvíře pozmění jen v případě nebezpečí, nedostatku potravy atd.
Jiné je to ale se zvířaty domestikovanými – ta mohou přizpůsobit svůj biorytmus zcela radikálně.

Zdroj: Studium

Další odpovědi
anonym

„Něco lepšího na práci“ mívají zpravidla během dne.
Biorytmus řídí život obyvatel přírody.
U domestikantů, kterým člověk vnutil určitý svůj „rytmus“ je např. problém
při změně času. Domácí zvířata, která jsou zvyklá v určitou hodinu na pravidelné krmení, ošetřování a práci, jsou neklidná, když se posune o hodinu čas (letní-zimní). Koně,
po transportu do cizí stáje trpí nespavostí , úplněk někteří psi špatně snáší a mnoho dalších jiných aspektů může a má vliv na jejich život ve dne i v noci.
Zvířata tedy zcela jistě určité změny a vlivy vnímají, a určitě mohou některé z nich způsobit i nespavost. A to určitě jak v přírodě, tak i v zajetí, i v „divočině“ .

Reezo

jistě, děje se to běžně. Ale neděje se to vždy, pouze tehdy, když si to žádá situace.