Kelt

Stane se něco s USB nebo kartou, respektive údaji na ní, pokud jsou poblíž magnety?

Mám v krabici několik USB, několik SD karet a několik magnetů, které se používají na nástěnku – 5 – 10 ks. Může to mít nějaký vliv, nebo se nemusím strachovat? Děkuji.

Odpovědi
Edison

Nikoli. Elektronické paměti jsou typu flash, což je polovodičová, nikoli magnetická paměť. Nemělo by se nic stát.

Dochy

USB předpokládám myslíš USB flash paměť. Té by se nemělo nic stát. Kartou myslíš co? SD apod by na tom měli být podobně. Pokud myslíš platební – můžeš si zničit magnetický proužek (resp. záznam na něm uložený) Pokud máš čipovou nebo bezkontaktní (což už jsou dnes téměř všechny) neměl by být problém.