Tobbynka

Stane se mi něco, když s ním plíseň?

Dneska jsem bez povšimnutí snědla plesnivé pečivo, ale v malém množství. Mám strach, že se mi něco stane ☹ Mám se bát? Jedná se o klasickou plíseň, která by se neměla jíst… :(

Nejlepší odpověď
badisko

nemela ..ale nic se ti nestane ..:D

Doplňuji:
no pos*** se nemusi a v malem mnozstvi zaludecni kyselina znici :D

Další odpovědi
quentos

badisko nemá tak docela pravdu, jedno se stane – pos…te se. Krom průjmu nebude ale nic vážnějšího. Jestli jste plnoletá, následkům předejdete jedním panákem něčeho ostřejšího (slivovice apod.).
Doplňuji:
badisko: mluvím z vlastní zkušenosti… taky jí tehdy bylo celkem malé množství ;{)>

zjentek

máte doma propolis? Tak bezprostředně po požití kousek sněz a jestli máte ještě lépe ve spíži tinkturu propolis v lihu, tak požij čajovou lžičku a máš to s tou plísní vychytané ,)

mosoj

V pohodě . Nech to plavat a příště si dej pozor. Stejně s tím již nic nenaděláš a kvůli plesnivému rohlíku ti pumpovat žaludek nebudou.
Doplňuji:
Jinak se ale pravidelné konzumaci plísně vyhýbej. Je to toxin a karcinogen!

marci1

Nestane se Vám nic, muselo by to být častěji, aby to mělo nějaký vliv na Váš zdravotní stav.