Stane se Čína supervelmocí?

Zajímalo by mě, jestli se Čína jako stát stane světovou supervelmocí a nahradí tak Spojené státy americké z pozice supervelmoci současnosti i budoucnosti? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Ona už supervelmocí je, vlastní atomové zbraně. Ale, že by vystřídala USA v čele, toho se asi nikdo z nás nedožije. I když možné je všechno, ve hře je příliš mnoho neznámých.

Další odpovědi
dubraro

Myslím, že nestane, že již je. Ale její politika je jiná než USA. Čína má dlouhou tradici izolacionismu, soustředí se na svůj rozvoj a nesnaží se všude po světě do něčeho silou zasahovat.